JájsemRaibek

Co znamená 64bitová verze a 32bitová verze a jak problém vyřešit?

Na starém počítači s Windows XP jsem měl 32bitovou verzi a měl jsem tam pár her. Nyní na 8.1 na 64bitové verzi to prostě nejde, a pokud dám instalační disk do mechaniky, tak po načtení mi to napíše, že nelze nainstalovat právě kvůli té verzi.
Měl jsem za to, že 64 je „chytřejší“ než ta 32, a tak by to šlo, ale bohužel.
Jo a na okraj: Využití nstroje pro jiný systém při instalaci to prostě nefunguje. Zadám, že na XP to šlo a stejně si to neporadí.
Jak to udělat jinak?

Nejlepší odpověď
mosoj

Bohužel, některé programy psané pro 32 bit v 64 bit systému nejedou.
Ve win 10 ti to pojede.

anonym

To je jako bys chtěl nosit boty z doby kdy ti bylo 6 let, prostě to vyrostlo a tak je to jiné. Můžeš mít dva počítače jeden s XP a druhý s Windows 10, nebo rozdělíš programově HDD a při startu si vybereš jestli XP nebo Windows 10