tomovka

Co znamená…

c z rovnice E=mc (na druhou)
Doplňuji:
Nechci nic říkat, ale první odpověď je zcela mimo otázku, nechápu proč dáváté užitečná…

Nejlepší odpověď
Georgo2010

Konstanta c /lat. celeritas/ je rychlost světla ve vakuu (tj. 1 079 252 848­,8 km/h).

Jen pro zajímavost:
Rychlost vesmírné lodi (bezjednotková veličina warp) v seriálu Star Trek je přepočítáván právě z konstanty c, kde např. warp 6 je cca 392c (tj. 10/3 c).

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/E%3Dmc%C2­%B2

Další odpovědi
Lucijej

vzorec teorie relativity – Einstein

bolak

Jako laik laikovi se to vysvětlujte dost složitě.
Zkuste se podívat na toto video, tam je to řečeno celkem srozumitelně:

http://www.uloz­.to/10065292/e­insteinova-velka-myslenka-avi?utm_source=se­arch&utm_campa­ign=0&utm_medi­um=all

Zdroj: www.uloz.to/10065292­/einsteinova-velka-myslenka-avi?utm_source=se­arch&utm_campa­ign=0&utm_medi­um=all

led

Prvá odpoveď uvádza názov vzorca pod ktorým si to môžte vyhľadať. V tomto je užitočná.
Každý vyhľadáva iným spôsobom, niekomu stačí nápoveda, niekto chce odpoveď celú až pod nos.