JájsemRaibek

Co značí slovo gringos?

V několika španělsky mluvících filmech jsem zaslechl jak mluví gingos, gringos.
Co to značí?

Nejlepší odpověď
gecco

Je to poněkud hanlivé označení cizince (spíše cizáka) bílé pleti ve španělskofonních zemích Střední a Jižní Ameriky…
😉

Další odpovědi
Lamalam

Gringos je množné číslo slova gringo.

Kepler

Konkrétněji je to nepřeložitelný výraz latinoameričanů pro obyvatele USA. Viz slovník na Seznamu.

lexx

www.google.cz

briketka10

označení cizince bílé pleti v Latinské Americe
Zdroj : http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/hledat?ci­zi_slovo=grin­go&typ_hledani=sub­str

JájsemRaibek

Díky.

klumprt

Na anglické Wiki jsem se dozvěděl, že slovo „gringo“ bylo poprvé zaznamenáno v roce 1787 a označovalo lidi, co mluvili špatně kastilsky nebo španělsky, kvůli svému přízvuku.

Mohlo by pocházet ze slova „griego“ tj. řečtina. Jakože hatmatilka.

JájsemRaibek

Díky.