Kepuč

Co zdravého, inteligentního a šťastného člověka z rodiny ateistů přesvědčí k víře v boha?

Nemám nic proti víře v boha, jen mě to zajímá…

Nejlepší odpověď
xxx3

třeba že uvěří? ;)

Další odpovědi
Jan Kunčar

První krok může být to, že se začne ptát po smyslu života.

Kelt

Možná si takový člověk uvědomí, že zdraví, inteligence a štěstí jsou boží dary, které nejsou dány každému a on si uvědomí, že je za to někomu vděčný, a že to není rodina. Rodina mu mohla poskytnou vzdělání a hmotné zabezpečení, ale jsou věci, které žádný člověk nemůže dát jinému a nelze je koupit. Možná ho tato úvaha přivede k víře v Boha. Boží cesty a cestu k Bohu jsou nevyzpytatelné pro nás obyčejné smrtelníky.

briketka10

Nic mně nepřesvědčí k víře v boha.
Když jsem ateista budu jím až do konce života.

Nuk nuk

Zdravých, inteligentních, šťastných ale zároveň věřícich lidí je docela dost. Bůh není berlička pro nemocné a méně schopné jedince. Každý, i sebe inteligentnější a sebevzdělanější člověk, který se cítí naprosto zdráv a šťastný, hledá smysl života a zároveň s tím, někdo vědomě někdo podvědomě, hledá i Boha.
Někoho k víře přivede zdánlivá maličkost, někoho vyslyšená modlitba, ale znám lidi – vzdělance, kteří se tak dlouho svým studiem snažili dokázat, že Bůh neexistuje, až dospěli k opačnému závěru.

klumprt

Může to být setkání s nějakou charismatickou osobou, třeba ve škole, nebo nějaký nevšední zážitek. Pokud je dotyčný sugestibilní povahy, tak snadno podlehne.

Panthe

Též bych řekl, že většinou je to hodně spojené s hledáním smyslu života a existence. Předcházet tomu může lecco od obyčejné zvědavosti až po něco co ti otřese celým pojetím reality.

bolak

Většinou je to nějaká tragédie, když člověk potřebuje přehodit tu zodpovědnost na někoho jinýho (né, za to nemůžu já, to bůh) a když třeba umírá, tak se k tomu přidá ještě strach, a potřeba uvěřit nějaký iluzi (ne neshniju a nebudou mě žrát červíci, pěkně se vznesu a poletím do nebíčka).

ivzez

Nic.

Neexistuje nic, co by kohokoliv přimělo uvěřit
něčemu, čemu nevěří.

Totéž platí pro víru v Boha: Člověk buď (u)věří
nebo ne(uvěří). Žádné přesvědčování na tom nic
nezmění (platí pro oba směry).

________
Reakce na Hapiky:

Já jsem ateista, nepřipouštím, že po smrti
něco existuje, ale o víru v Boha se zajímám.

Víra je víra (věřící říkají dar). Člověk věří nebo nevěří.
Nejde o projev (svobodné) vůle (víru neovlivníte vůlí).

Mc Merkurion

… nic …
… jen nechápu, jak se věřící – a tím myslím jakékoliv náboženství (oni totiž muslimové slovy a činy: bijte nevěřící, jen vrací křesťanům jejich „mírumilovné“ křižácké výpravy) – snaží přesvědčit, že zrovna ten jejich Bůh je správný, anikoho nenapadlo, že když jich je tolik (no, on i jeden hrál na obě strany, za Adolfa, i za spojence), že nejlepší je ŽÁDNÝ…

luckykubrt

Možná to přesvědčení, že víra v Boha je pravda. 🙂

hapiky

Cesta zdá se přímá člověku, ale dokonání její je cesta smrti. Spravedlnost ne vždy přichází v realitě, ale určitě nás čeká až po smrti. Kdo si nepřipouští, že může být či existovat i něco po smrti, ten se o víru v Boha nebude nikdy zajímat. Na Vaši otázku existují zkráceně tři slova, které v podstatě rozdělují ateisty od věřících: Víra, naděje a láska. Pro ateisty to jsou jen tlachy a milují jen danou realitu.

orwell

Někdy to může být přežití téměř bezvýchodné situace, např. ošklivá letecká havárie, nebo přírodní katastrofa.

dubraro

Setkání s Bohem.
Jenže pak už to není víra, ale znalost.

hapiky

ivzez: Bible je sdělení od Boha. Víra v Boha je tedy proto podmíněna věřit tomu, co nám rukama proroků napsal či sdělil. Mezi mnoho sdělených věcí, je i příslib života věčného pro ty, kteří si jej zaslouží. Velké umění je ale pochopit smysl sdělovaných podobenství v časových souvislostech.

hapiky

Briketka: Nevěřit není žádný zločin, je to jen jeden z projevů svobodné vůle a na tu má každý právo.

hapiky

Kelt: Jaké jsou věci, které žádný člověk nemůže dát jinému? Dobrá rada je myslím nade vše, a je nebo může být nespočet dobrých rad.

hapiky

klumprt: Slovo podlehne vypadá od Vás jako že prohraje? Víra v Boha není žádné vymývání mozků! To dělaly sekty a některé církve za účelem svého obohacení. Víra v Boha je jen úvaha, že vše, co se v minulosti stalo, nejsou jen miliardy náhod.