Avatar uživatele
Kepuč

Co zdravého, inteligentního a šťastného člověka z rodiny ateistů přesvědčí k víře v boha?

Nemám nic proti víře v boha, jen mě to zajímá…

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Panthe, hapiky před 2699 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
xxx3

třeba že uvěří? ;)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jan Kunčar

První krok může být to, že se začne ptát po smyslu života.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Možná si takový člověk uvědomí, že zdraví, inteligence a štěstí jsou boží dary, které nejsou dány každému a on si uvědomí, že je za to někomu vděčný, a že to není rodina. Rodina mu mohla poskytnou vzdělání a hmotné zabezpečení, ale jsou věci, které žádný člověk nemůže dát jinému a nelze je koupit. Možná ho tato úvaha přivede k víře v Boha. Boží cesty a cestu k Bohu jsou nevyzpytatelné pro nás obyčejné smrtelníky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Nic mně nepřesvědčí k víře v boha.
Když jsem ateista budu jím až do konce života.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Zdravých, inteligentních, šťastných ale zároveň věřícich lidí je docela dost. Bůh není berlička pro nemocné a méně schopné jedince. Každý, i sebe inteligentnější a sebevzdělanější člověk, který se cítí naprosto zdráv a šťastný, hledá smysl života a zároveň s tím, někdo vědomě někdo podvědomě, hledá i Boha.
Někoho k víře přivede zdánlivá maličkost, někoho vyslyšená modlitba, ale znám lidi – vzdělance, kteří se tak dlouho svým studiem snažili dokázat, že Bůh neexistuje, až dospěli k opačnému závěru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Může to být setkání s nějakou charismatickou osobou, třeba ve škole, nebo nějaký nevšední zážitek. Pokud je dotyčný sugestibilní povahy, tak snadno podlehne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Panthe

Též bych řekl, že většinou je to hodně spojené s hledáním smyslu života a existence. Předcházet tomu může lecco od obyčejné zvědavosti až po něco co ti otřese celým pojetím reality.

Upravil/a: Panthe

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Většinou je to nějaká tragédie, když člověk potřebuje přehodit tu zodpovědnost na někoho jinýho (né, za to nemůžu já, to bůh) a když třeba umírá, tak se k tomu přidá ještě strach, a potřeba uvěřit nějaký iluzi (ne neshniju a nebudou mě žrát červíci, pěkně se vznesu a poletím do nebíčka).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Nic.

Neexistuje nic, co by kohokoliv přimělo uvěřit
něčemu, čemu nevěří.

Totéž platí pro víru v Boha: Člověk buď (u)věří
nebo ne(uvěří). Žádné přesvědčování na tom nic
nezmění (platí pro oba směry).

________
Reakce na Hapiky:

Já jsem ateista, nepřipouštím, že po smrti
něco existuje, ale o víru v Boha se zajímám.

Víra je víra (věřící říkají dar). Člověk věří nebo nevěří.
Nejde o projev (svobodné) vůle (víru neovlivníte vůlí).

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… nic …
… jen nechápu, jak se věřící – a tím myslím jakékoliv náboženství (oni totiž muslimové slovy a činy: bijte nevěřící, jen vrací křesťanům jejich „mírumilovné“ křižácké výpravy) – snaží přesvědčit, že zrovna ten jejich Bůh je správný, anikoho nenapadlo, že když jich je tolik (no, on i jeden hrál na obě strany, za Adolfa, i za spojence), že nejlepší je ŽÁDNÝ…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
luckykubrt

Možná to přesvědčení, že víra v Boha je pravda. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Cesta zdá se přímá člověku, ale dokonání její je cesta smrti. Spravedlnost ne vždy přichází v realitě, ale určitě nás čeká až po smrti. Kdo si nepřipouští, že může být či existovat i něco po smrti, ten se o víru v Boha nebude nikdy zajímat. Na Vaši otázku existují zkráceně tři slova, které v podstatě rozdělují ateisty od věřících: Víra, naděje a láska. Pro ateisty to jsou jen tlachy a milují jen danou realitu.

Upravil/a: hapiky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Někdy to může být přežití téměř bezvýchodné situace, např. ošklivá letecká havárie, nebo přírodní katastrofa.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Setkání s Bohem.
Jenže pak už to není víra, ale znalost.

Upravil/a: dubraro

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hapiky

ivzez: Bible je sdělení od Boha. Víra v Boha je tedy proto podmíněna věřit tomu, co nám rukama proroků napsal či sdělil. Mezi mnoho sdělených věcí, je i příslib života věčného pro ty, kteří si jej zaslouží. Velké umění je ale pochopit smysl sdělovaných podobenství v časových souvislostech.

před 2699 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hapiky

Briketka: Nevěřit není žádný zločin, je to jen jeden z projevů svobodné vůle a na tu má každý právo.

před 2699 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hapiky

Kelt: Jaké jsou věci, které žádný člověk nemůže dát jinému? Dobrá rada je myslím nade vše, a je nebo může být nespočet dobrých rad.

před 2699 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hapiky

klumprt: Slovo podlehne vypadá od Vás jako že prohraje? Víra v Boha není žádné vymývání mozků! To dělaly sekty a některé církve za účelem svého obohacení. Víra v Boha je jen úvaha, že vše, co se v minulosti stalo, nejsou jen miliardy náhod.

před 2699 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby