Zvědavý

Co za svoji kariéru prokázal Stephen Hawking??

Jaké své teorie dokázal? Co vlastně objasnil či objevil? Co zjistil? Já fyzice moc nerozumím. Díky

Nejlepší odpověď
annas

"Stephen Hawking pracoval na základních zákonech fungování vesmíru. Významně přispěl zejména k různým oborům kosmologie

S Rogerem Penrosem dokázal, že Einsteinova obecná teorie relativity předpokládá, že čas a prostor má počátek ve velkém třesku a konec v černých dírách.
Tyto výsledky dokazují, že je nezbytné sladit obecnou relativitu s dalším významným vědeckým objevem první poloviny 20. století kvantovou teorií

Jedním z důsledků těchto výzkumů byl také jeho objev, že černé díry by neměly být úplně černé, ale měly by emitovat záření a případně se i postupně zmenšovat a nakonec zcela zmizet.

Další je domněnka, že vesmír nemá v pomyslném čase žádný okraj nebo hranice. To by znamenalo, že způsob jakým vesmír vznikl, je zcela dán vědeckými zákony.

Roku 2010 prohlásil, že je možná cestovat časem , ale jenom dopředu, a že by tak bylo možná, že by se obydlila v té době již zničená planeta."
http://zivoto­pis.osobnosti­.cz/stephen-hawking.php

--
http://www.svet­kolemnas.info/no­vinky/zahranic­ni/3192-stephen-hawking-zni-to-neuveritelne-ale-meli-bysme-se-zacit-obavat-kapitalismu

"Píše se rok 2020 a vy jedete ve svém plně automaticky ovládaném autě na snídani, kterou vám připraví a donese až na stůl robot.

Opačný názor na celou věc má vědec Stephen Hawking. Podle něj je větší šance, že chamtiví lidé jsou dnes mnohem větším nebezpečím, než roboti. Ve svém rozhovoru pro Reddit Hawking předpověděl raketový nárůst nevyrovnanosti v ekonomice, pokud dojde k robotizaci výroby a bohatí lidé se nebudou dělit o jejich profit."

Další odpovědi
Lamalam

Pokud fyzice moc nerozumíš, tak je veškeré vysvětlování marné.

lexx

prokázal toho dost ale málokdo tomu rozumí a chleba levnější nebude

maschin

Že je tak chytrej, až mu z toho něco prasklo v hlavě a od té doby je z něj retard.

briketka10

Ad maschin

Tvá odpověď je nevhodná, aby i Tobě něco
neprasklo až bude nahlášena, ale zatím se
nemusíš obávat on totiž za svou nemoc
nemohl !!