Jess Hauser

Co za práci mohu získat s oborem Pedagogické lyceum??

Nastupuji do prvního ročníku střední školy na obor Pedagogické lyceum. Lze dobře sehnat práci bez vyssoké školy?

Nejlepší odpověď
anonym

Už to tady bylo několikrát,využij vpravo lištu k vyhledávání dotazu.
Absolvent je připraven k dalšímu vzdělávání na vysokých a vyšších odborných školách, zejména v oborech pedagogika, psychologie, sociální pedagogika a sociální práce nebo v oborech připravujících učitele a vychovatele. Má předpoklady také pro práci asistenta pedagoga nebo pro pomoc rodině při individuálním vzdělávání dětí, podle studované specializace se může uplatnit v oblasti volného času a zájmové činnosti dětí i dospělých.

Osvojené klíčové kompetence spolu s odborným vzděláním mu umožní uplatnit se v různých organizacích a institucích zaměřených na práci s dětmi i dospělými i získat úplnou kvalifikaci pro práci ve školství nebo v sociálních službách také zkráceným studiem některého ze středoškolských oborů vzdělání.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-lyceum

Další odpovědi
da ny

"Studium oboru pedagogické lyceum směřuje k tomu, aby absolvent:

  • získal vědomosti a dovednosti, které mu umožní snadněji se rozhodovat o další vzdělávací cestě a lépe se adaptovat na podmínky vysokoškolského studia zejména na fakultách připravujících učitele;"

Je to příprava na VŠ v konkrétním oboru (méně kvalitní než gymnázium).
Jeden z ministrů školství konstatoval, že 20 let chrlí VŠ pedagogického směru nekvalitní absolventy… třeba se to někdy změní k lepšímu ;).
Dále:
Možná vychovatelka ve školní družině nebo internátě, vrátná na kolejích…
Do mateřské školky snad, pokud by byl nedostatek absolventů v daném oboru.
Nutné další vzdělání, specializace 🙂-

Adula.57

Studuji na střední obor pedagogické lyceum. Celkově je tohle zaměření výhodnější než gymnázium, protože v mém případě je tento obor nedávno nově otevřen, tak se škola velice snaží dát nám to nejlepší. Největší výhoda je v tom, že gymnázisté po maturitě prostě musí na vysokou. Žádné zaměstnání s tím nebude. Lyceáni naopak mají nějaké možnosti, např.: starání se o postižené atpod.. V dnešní době už je náplň hodin obou oborů téměř stejná, jen gymnazisté to mají podrobnější. Osobně jsem velice ráda za tento obor, protože má více psychologických a pedagogických hodin než gymnazium. Kromě toho má lyceum většinou praxe…