Lucimia

Co za nevýhody má byt, který není zapsaný v katastru nemovitostí?

Přemýšlíme o koupi bytu, který je v polosuterénu domu (ale má tam malé okýnko) a je tudíž levnější. Je zkolaudován na bytový prostor, ale není zapsaný v katastru nemovitostí. Jaké nevýhody, omezení z toho plynou, víte někdo????? Moc děkuji za radu! :)

Nejlepší odpověď
Funna

jak chcete být majitelkou něčeho, co neexistuje?…tudíž, když není zapsán, jako by nebyl…

Další odpovědi
anonym

Pěkný dotaz. Volejte na místně působný katastr nemovitostí. Před tím si od prodávajícího vyžádejte list vlastnictví a v neposlední řadě nabývací tituly. Byt může být vyjádřen spoluvlastnickým podílem na domě a pozemcích. Tedy, to druhé, spoluvlastnický podíl (zlomek) je vždy. Ale výjimečně se setkáte s prasárnou, že např. pan novák má ideální 1/8 na bytovém domě, což někdy vyjadřovalo (velmi neobratně a nenezpečně) vlastnictví bytové jednotky. V tomto případě byste se bez právníka neobešla…

mosoj

Ale on to někdo určitě vlastní. Až to zaplatíte budete se možná divit.