VanEgg

Co z znamená citát: „Život je nutno prožít tak, abychom se nemuseli stydět prodat rodinného papouška.“?

Ahoj, potřeboval bych vysvětlit tento citát: „Život je nutno prožít tak, abychom se nemuseli stydět prodat rodinného papouška.“

Nejlepší odpověď
fcoop

Když jsi přišel na svět, plakal jsi a všichni se radovali. Žij tak, aby všichni plakali, až jej budeš opouštět. (Konfucius: Kniha sentencí)

Z ničeho se nedá dělat věda, ani z vědy ne, natož ze života. Když už člověk jednou je, má koukat aby byl a když kouká aby byl a je, tak má bejt to co je a nemá bejt to, co není, jak to v mnoha případech je.

(Miroslav Horníček) .........atd.

Další odpovědi
Irisa

Já bych to pochopila tak, že bychom se v rodině měli chovat slušně (například nemluvit sprostě a neřvát na sebe) protože papoušci umí opakovat vše, co slyší :)

ivzez

Předchozí odpovědi nejsou moc daleko od významu,
ale význam se podle mne nevztahuje jenom na rodinu.

Pokus za použití nápovědy z předchozích odpovědí citát vysvětlit
(doplň otázku nebo pokračuj dole v diskuzi), bude-li potřeba, opravíme
nebo doplníme.

zjentek

já to chápu tak, že autor citátu zjevně dává návod, jak se neostýchat směnit za peníze úplně vše, co je bráno za rodinnej majetek ..třeba děti a podobný krámy, který máš zbytečně přirostlý k srdci