Avatar uživatele
VanEgg

Co z znamená citát: „Život je nutno prožít tak, abychom se nemuseli stydět prodat rodinného papouška.“?

Ahoj, potřeboval bych vysvětlit tento citát: „Život je nutno prožít tak, abychom se nemuseli stydět prodat rodinného papouška.“

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, fcoop, gagaga před 3134 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
fcoop

Když jsi přišel na svět, plakal jsi a všichni se radovali. Žij tak, aby všichni plakali, až jej budeš opouštět. (Konfucius: Kniha sentencí)

Z ničeho se nedá dělat věda, ani z vědy ne, natož ze života. Když už člověk jednou je, má koukat aby byl a když kouká aby byl a je, tak má bejt to co je a nemá bejt to, co není, jak to v mnoha případech je.

(Miroslav Horníček) .........atd.

Upravil/a: fcoop

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Irisa

Já bych to pochopila tak, že bychom se v rodině měli chovat slušně (například nemluvit sprostě a neřvát na sebe) protože papoušci umí opakovat vše, co slyší :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Předchozí odpovědi nejsou moc daleko od významu,
ale význam se podle mne nevztahuje jenom na rodinu.

Pokus za použití nápovědy z předchozích odpovědí citát vysvětlit
(doplň otázku nebo pokračuj dole v diskuzi), bude-li potřeba, opravíme
nebo doplníme.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

já to chápu tak, že autor citátu zjevně dává návod, jak se neostýchat směnit za peníze úplně vše, co je bráno za rodinnej majetek ..třeba děti a podobný krámy, který máš zbytečně přirostlý k srdci

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek