TommyKiller1

Co z následujícího mi zvedne nejvíc výkon při hraní pc her?

Co z následujícího mi zvedne nejvíc výkon pc her?

  1. upgrade z dvoujádrového procesoru na čtyřjádrový (intel)
  2. upgrade 4gb ram na 8gb ram
  3. upgrade 512mb grafické karty na 1gb (ATI)

Doplňuji:
CPU: Intel i3–2100 3.1Ghz
GPU: ATI HD5670 512mb

Nejlepší odpověď
Quimby

Todle jsou jen tak reklamní parametry pro lidi, co tomu nerozumí a nalákaj se na gigabajty.
Pokud chceš pomoct, tak napiš co máš teď za sestavu + co za věci bys do toho chtěl dát.
Ramky ti asi budou stačit.Pak je vždy problém, že když uděláš upgrade jednoho, tak to to druhý bude brzdit, tak se to tahle obecně bez těch parametrů nedá říct.

Další odpovědi
Hornisse

  1. může, pokud je hra stavěna na využití více jader. Spolehlivější ale je přejít na procesor s vyšším taktem.

Dej si pozor na to, že nejlevnější čtyřjádra bývají frekvenčně pomalejší než nejlepší dvoujádra. Tím by sis spíš ublížil.

  1. upgrade paměti je vždy k dobru. Uvažoval bych dokonce rovnou o 16GB. Nicméně na hře se to projeví opět jen jestli tolik paměti využije. Spousta her neumí použít víc než 2GB a zbytek jen leží ladem.

8GB+ RAM nutně znamená 64bit operační systém, tak s tím počítej.

  1. tohle je naprosto nicneříkající parametr dobrý jen pro matení lidí bez přehledu. Mnohem více záleží na typu použitého jádra, respektive označení samotné karty. Pokud ho tu neuvedeš, není ti jak poradit.

Sečteno a podtrženo, dokud neuvedeš jaké hry hraješ a jaké přesně máš komponenty v počítači, nebude ti tu schopný poradit ani ten největší odborník.

geekocz

Záleží na tom co se skrývá pod tím 4-jádrovým procesorem. Ono totiž i 2-jádro může být výkonnější než některé čtyř. Osobně bych šel asi do té grafiky.

Misirik

Přetaktováním procesoru nebo zvětšit ram.

TommyKiller1

Ahoj, abych řekl pravdu zatím jsem moc nepřemýšlel o tom, co přesně bych místo toho chtěl. Jen když jsem viděl, co vše má do konce tohoto roku vyjít (Dragon age, Far Cry 4, GTA V), plus i něco z toho co nedávno vyšlo (Watch dogs) mě donutilo nad tím popřemýšlet. No mám CPU intel i3–2100 3.1Ghz, GPU ATI HD5670 512mb a ty 4GB ram.