Galax

Co vzniká při elektrolýze solného roztoku?

Zajímalo by mě, co vznikne v elektrolytu po dokončení elektrolýzy, zkoušel jsem to a produkt měl brčálově zelenou barvu, věděl by někdo název produktu a chemické složení? Děkuji

Nejlepší odpověď
beer

No přece vodík a chlor… Zabarvení se pak liší díky použitému kovu elektrod.

Další odpovědi
mosoj

Solný roztok čeho ?

Pokud budu uvažovat o NaCl
tak vzniká H2, Cl2, a Na OH dosociovaný. Zelené zabarvení mohl způsobit ten chlór a hlavně železo které v kuchyšké soli je ! Pokud jsi použil normální kuchyňskou sůl tak v té je ještě mnoho jiných prvků ( železo – v roztoku bývá zelené, jód atd. ).
Doplňuji:
No mně nenapadlo že by jsi použil jiné elektrody než nerezové. profesní deformace.
Takže pokud jsi použil železné tak je to jasné rozpustily se a jak píši železo je zelené v roztoku !!