BlackBoy

Co vyjadruje Hz pri zvuku?

Zdravim, co vyjadruje Hz (Hertz) pri zvukoch? Napr. ak moj hlas ma frekvenciu 400 Hz tak co to znamena?
Dakujem

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak to kecáš. To by jsi vydával zvuk o jednom tónu 400 Hz. Je to kmitočtová frekvence za jednu sekundu.
Doplňuji:
Led : Dobrý, odzkoušel jsem si svůj hluch, ovšem jenom na „reproduktorech“
v monitoru. Protože znám svůj výsledek z audia z ORL, tak musím konstatovat, že pareprodůktůrky v monitoru jsou na tom ještě hůře než můj sluch.
Slyšel jsem od 120 Hz do 10 kHz. Normálně slyším od 60 Hz do 13 000 Hz .

Zároveň mně to připomnělo že se jedná o amplitudový kmitočet. Počet amplitud za sec = počet Hz.

Další odpovědi
led

Ukážka jednotlivých tónov pri rôznych frekvenciách.
Ak si to vypočujete, môžte porovnať výšku svojho hlasu s týmto videom
http://www.you­tube.com/watch?v=qNf9nzv­nd1k
http://www.you­tube.com/watch?v=xmKE­hOS1QAo

Richie

Stačí 5 sekund googlit.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Frek­vence

briketka10

já jsem neslyšela už 15 000 Hz jen při
hlasitosti 20 na mých reproduktorech
Harman/Kardon – specielně na hudbu
a uši mám zdravé pozor .. skoro mi je
ten zvuk urval : )
Doplňuji:
led,

mám obrovský sluchátka KOSS, ale i tak
je musím připojit na noťas a dát nějakou
hlasitost, aby mi nepraskl bubínek, nebo
poraď, jaks to myslela ??

led

Zvukový test
chce to kvalitné sluchátka, nie nejaké reproduktorky
nadávajte si veľkú hlasitosť, je to zbytočné, môžte si poškodiť sluch!
ide o farbu zvuku, nie hlasitosť

led

briketka10,
pri nastavení na sluchátka sa nastavte hlasitosť na hovorovú reč, aby ste rozumela a počula aj farbu hlasu, nech to nekričí… Pri takto nastavenej hlasitosti si pustite video (test zvuku) prvé nízke zvuky nebudete počuť, z toho si nič nerobte. Potom ich budete cítiť až neskôr cca od 30–40Hz (50Hz je frekvencia bytovej elektrickej siete 230 to už počujete ako tiché vrčanie) ich budete aj počuť. Skúste počúvať najprv na jedno ucho celý rozsah (poznačte si limity počuteľnosti), potom na druhé a nakoniec stereo. Uvidíte, spravnejšie počujete a uvidíte, ako ste na tom so sluchom… Berte to ale len orientačne, veľa záleží aj od kvality zvukovej karty počítača.

briketka10

led,

nastavení hlasitosti u sluchátek nemám, ale
u NTB jo, tak to zkusím dík, vím, že slyším blbě
na levý ucho a mám ho citlivý na výšky, když někdo
mluví hodně hlasitě, tak bych mu až jednu vrazila
hi :)