Avatar uživatele
HZK

Co vyčistí myčku efektivněji? Soda, kys. citronová nebo ocet? Lze případně ocet s kys. citronovou smíchat?

Lze také použít na mastnotu ve spodu myčky prací prášek nebo je to blbost?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2949 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Soda je bez účinku. Na vodní kámen platí jen kyseliny. Míchat lze, ale nemá to význam. Na mastnotu zase platí saponáty (jar), prací prášek mi nepřijde moc vhodný.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

já jednoduše používám Calgonit Finish čistič myčky. myčku vyčistí a VONÍ 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Kyselina citronová.
Koncentraci vodního roztoku můžeš udělat větší než je ocet. Ocet je jenom 6% roztok kyseliny octové. Můžeš si také někde opatřit kyselinu octovou a koncentraci si udělat jakou chceš, ale koncentrovaná kyselina octová je nebezpečná látka.
Jestli považuješ prací prášek ( nepíšeš jestli bezfosfátový) za menší zlo než třeba Jar tak jsi na omylu.
Jinak se divým, že jsi si pořídil myčku když nechceš fujtajbly. Co třeba do ní dáváš aby se nádobí lesklo a myčka myla ?

Soda je v tomto případě tak dobrá na pálení žáhy a trochu na tu mastnotu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
HZK

Ano, zapomněl jsem zmínit že rady typu Calgonit, Finish a podobný fujtajbly mi radit není nutné. Zásadně se tomu vyhýbám. Takže zbytečně sem nepsat rady toho typu a odpovídat minimálně na to, co se ptám, pokud s tím máte zkušenosti. ;)

před 2949 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

A proč si myslíš, že Calgonit, Finish a podobný fujtajbly jsou menší fujtajbly než prací prášek, který jsi zkoušel/máš v úmyslu zkoušet, případně soda, ocet a kyselina citronová?

před 2949 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek