quentos

Co Vy a studená sprcha po ránu?

Osobně bez ní už několik let prakticky nevstanu. Objevily se ale názory, že nejde o zdravý úkon, že je to „šok pro tělo“ apod. S tím nesouhlasím, ono se to s tou sprchou totiž musí umět a provést ji jednak rychle a jednak správným směrem – po směru krevního oběhu. Pak se paradoxně studenou sprchou zahřejete. Mnoho lidí mi zase říká „zní to sice hezky, ale nešel, nešla bych do toho.“ Jak jste na tom Vy?

Nejlepší odpověď
anonym

Jedině pod ostře nabitým samopalem.

Další odpovědi
vecernice

Vlažnou vodu beru,ale studenou si dát na celé tělo,tak mě vezou.Nesnesu to ani na nohy,chytají mě z toho křeče.Ta voda musí být asponˇodražená.Já bych byla ta osoba co by pošla na šok.Prostě to nepřekonám.

dagry

Tak ani já nejsem pro ledovou sprchu po ránu. To bych teda nedala, ale odpoledne po práci si na nohy, až po stehna, dávám studenou sprchu a na tělo takovou hoodne vlažnou, ale studenou taky ne. Sice jsem to párkrát zkusila, jestli to přežiju. Přežila jsem to… ale s řevem.

panenka

Já se po ránu osprchovat studenou vodou tak bych dostala asi šok.Taky jsem to četla že je to zdravé dokonce i můj děda se takto ráno osvěžoval když byl mladý ale já rači zůstávám u teplé vody.

anonym

DOBRÝ DEN PANE QUENTOSI.SPRCHA PO SKUTEČNÉM PROBUZENÍ(ne v polospánku)JE VELICE ZDRAVÁ,ALE NAPŘED OD NOHOU TAK JAK PÍŠETE PO SMĚRU KREVNÍHO OBĚHU.NAPŘED ZAČNĚTE VODOU TEPLOU ,ZA CHVÍLI VODOU VLAŽNOU A POTOM TEPRVE STUDENOU.Ať SVŮJ ORGANISMUS NEZABIJETE.PO KOUPELI RYCHLE UTŘÍT A OBLÉKNOUT A CHVÍLI JEN TAK POSKAKOVAT.U NÁS V NEMOCNICI TO PRAKTIKUJEME U MÉNĚ NEMOCNÝCH LIDÍ A FUNGUJE TO.---ZDRAVÍ VÁS ZAJ-PO.

Zdroj: JSEM ZDRAVOTNI SESTRA

Bumbes

Přiznám se, že já miluji sprchu horkou, až skoro vroucí, kteroukoli denní i noční hodinu. Jestli to je zdravé, nebo nezdravé, mne upřímně vůbec nezajímá. Nejdůležitější pro mě je, že mi to je příjemné.
Když tu čtu o té studené vodě, tak mi naskakuje husí kůže, brrrrrrr…

Miroslavst

Ty chceš zůstat na odpovědích sám, že?
To by byla moje smrt a jak to tak čtu, tak asi nejen moje.

Jahoda

Teplou sprchu si po ránu klidně dopřeji, ale studenou? Ani mě nehne!! 😁

pekynka

Opravdu hrozí zástava srdce vlivem šoku. Prosím nepodceňujte toto riziko.

ReHu

Já se k tomu odhodlávám už nějakou dobu, ale toto léto asi opravdu začnu. S novou sprchou nové zvyky.
Kamarádka toto praktikuje již léta a nebývá již vůbec nastydlá ani je nezebou nohy. Když ostatní chodí v silných ponožkách, ona je na boso a nožky má prý teplé 🙂.
Ale myslím, že začnu spíše vlažnou a studenou postupně přidávat 🙂.

FOG

Kazda doba prinasi neco nove,ale stejne se historie opakuje,takze jednou je studena sprcha zdrava,jindy zase ne,jako s tim sadlem a maslem nebo ze ma spenat hruzu zeleza apod.
Asi jak to komu vyhovuje.Ja do studene tez nevlezu,rano musim ty klouby a svaly rozhejbat nez jdu do prace a na to je vhodna voda tepla.

straširybka

ne studenou, ale vlažnější si dám, když jsem v létě na zahradě v plavkách a je mi vedro, jinak po ránu ani náhodou. i obličej si myjua zuby čistím teplou vodou. sprchu mám ráda horkou, až skoro vařicí, všude pára a já rudá jak rak. proto se koupu sama, nikdo se mnou ve sprše nevydrží nebo přepíná na studenou a akorát se hádáme 😁