Molva

Co všechno se z dobytka pomele do párků a paštik???

Pomelou se do toho i vemena, penisy, různé šlachy apod.?
Co všechno se tam nachází??? Tedy kromě soji a spousty Éček…
Asi většina z nás netuší, co jsou ziskuchtiví „podnikatelé“ schopni vyrobit za šmakulády, jen aby měli zisk…
Doplňuji:
Já vím, co se dává do domácích výrobků, ale zajímá mě, co se vše dává do průmyslových výrobků. Resp. čeho všeho se takto „zbaví“.
Ano, je pravda, že pokud to lidé budou kupovat, tak to tam dávat budou.
Jen mě zajímalo, co vše se tam krom „pěkného“ masa nalézá 🙂
Klobásy jsem si párkrát dělal doma sám a tudíž vím, že kupovat POCTIVÉ za cca. 70,– Kč je naprosté SCI-FI!!!
Jinak párky a paštiky téměř nekupuji.
A víte, že párky mohou obsahovat i určitý podíl mletého peří??? Fůůůj…

Nejlepší odpověď
anonym

Ty´s nikdy nebyl na domácí zabijačce, viď??
;-D
Ani já netuším, čeho všeho jsou schopni „ziskuchtiví podnikatelé“ – ale vím, co kupuju a jím. Proč ty dlabeš hnusy?
Fascinuje mne, jak z vlastní blbosti a lenosti obviňujeme jiné…
;-D

Další odpovědi
badisko

Ale tusime …ja pravidelne sleduji peklo na taliri … zde napr ..Rozbor detske pasiky .. http://www.stre­am.cz/peklona­taliri/664554-rozbor-detske-pastiky
Doplňuji:
sledoval …:D

Mc Merkurion

víš o tom,že třeba kravský vemínko bylo ještě za rakouska spešl jídlo?A co si myslíš,že je kližka(nejlepší na gulášek),přeci šlacha,z čeho by jsi udělal sulc,když ne z nožiček,a býčí koule jsou na jídelníčku těch nejlepších restaurací,do tláči se melou i ouška,a z vnitřností je výbornej prejt,kterej je nejlepší v přírodních střevech(v nichž předtím byly h***a),když je to přírodní,je to cajk,ale ty ostatní …škoda mluvit.Jo,nejni nad domácí sádlo a pěkně karcinogení bůček přímo z udírny,a to bych mohl pokračovat,máš přeci na výběr co budeš jíst,to si objevil ameriku?A k těm podnikatelům,na to musí být dva,jeden co to dělá a druhý,co je to ochoten koupit!

marci1

Všechno možné. Dokud to budou lidé kupovat, tak to budou stále vyrábět. Párky si kupuji málo kdy a jen ty nejkvalitnější, paštiky vůbec ne. Na uzenářských výrobcích se nevyplatí šetřit.

horke-kakao

Tak odpovědí už tady máš dost, ale není nad to to zkusit v praxi.
Třeba rozdíl mezi domácí poctivou sekanou a kupovanou sekanou je obrovský. Kupovaná sekaná chutná jako ,,cosi", na jazyku je s každým soustem cítit tuk, k tomu aby vonělo, je tam silné aroma s názvem „sekaná“. Proti tomu domácí sekaná od babičky, má světlejší barvu, je křehká a vonavá, skoro se rozplývá na jazyku a když to sním, mám pocit „masa“ a sytosti v břiše. Vůbec se to nedá srovnávat.

Párky jsou taky prostě „cosi“ ochuceného. Radši nevědět. Já takový věci nekupuju, místo toho jím ryby.

suaeda

Tam se toho dává hodně, protože se zrušily v 90 letech kvalitní potravinářské normy. Svedlo se to na sjednocení s EU. Ve skutečnosti se nechaly podplatit vlivné místa od hypermarketů a velkých potravinářských uskupení (našich i zahraničních), aby se mohli draze prodávat šmejdy.
Co vím tak v naší masně také před časem pořídily mašinu, která umí do masa v uzeninách vstřikovat mikroskopické částečky vody. Je to jedna z nejdražších cen vody u nás. Když si vezmete kolik stojí kilo lecjaké uzeniny.
Dále do výrobků přidávají plyn „Aligal“ (plynná směs N2 a CO2), který zvýší trvanlivost uzenin a samozřejmě spousty dalších prapodivných přípravků.
Raději to nevědět a koupit si něco dražšího a kvalitnějšího. Ale pozor nevěřte všechno co Vám řeknou na Farmářských trzích či prodejnách.

da ny

Ano, všechno sledujeme a tedy víme…
To, co se tam pomele z dobytka a drůbeže je sice nemorální svinstvo, ale stále je to zdraví „neškodná přírodnina“ ;).
Nebezpečná jsou některá „éčka“, již zkažené maso…atp.