Pokročilý

Co všechno se platí u pronajmu bytu?

Bydlím teď s rodiči v RD a k vůli nové prací se musím přestěhovat do Frýdku.Je zde byt ,který stojí 3000kč měsíčně 1+kk. Poznámka k ceně: + služby 1600,-/měsíc, administ. poplatek 3000,- kauce 4600. Kauce vím co je ale co zahrnuje administrační poplatek a jestli se platí každý měsíc a co je vše zahrnuto ve službách?

Děkuji
Doplňuji:
Děkuji za odpovědí.Ještě mám čas se podívat po bytech.Jen jsem se chtěl informovat jak to chodí..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

- nájem - 3000,- /měs
- služby - paušál na spotřebované energie (pohlídej si, jak je ve smlouvě řešeno nevyčerpání/přečerpání sumy a jaké všechny služby jsou vlastně obsaženy*) - 1600,- /měs
- administrativní poplatek - poplatek za zprostředkování (provize realitky) - 3000,- jednorázově (při podpisu smlouvy)
- kauce - záruka na případné škody - 4600,- jednorázově (při podpisu smlouvy)
___
*) vytápění, vodné, stočné, elektrika, internet; paušál bez limitu a nebo limitem; ...
___
1. není ta cena na FM vysoká??
2. zkus si najít pronájem bez realitky, minimálně ušetříš adm. poplatek
;-)

Další odpovědi:

Stříbrný

krpík, jelikož pronajímam i byty, tak sdělím postup u mne.
Nájem 3000Kč + energie elektrárně či plynárně, to si uzavřete sám. Dále záloha na vodu 300Kč na hlavu a měsíc. Internet si platíte poskytovateli, dle dohodnuté služby.
Pokud přijdete s realitkou, páč nabízím i přes realitku, tak si realitka vezme od Vás administrativní, neboli rezerbvační poplatek, obvykle ve výši nájmu, což je těch 3000Kč.
Pak mám další objekty, kde měření energii a vody se platí paušálem přepočtený na podlahovou plochu. Je to +/- (ne)spravedlivý rozpočet nákladů na plochu domu.
Stačí takto?

Stříbrný

pronajímáš si to přes nějakou společnost-realitku, ne?..ne přímo od majitele bytu...tak musíš zaplatit prachy za administrativní úkony spojené s pronájmem, z něčeho ti, co to vyřizují musí žít...je to samozřejmě jednorázovka, jen při podpisu smlouvy...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.