krpik

Co všechno se platí u pronajmu bytu?

Bydlím teď s rodiči v RD a k vůli nové prací se musím přestěhovat do Frýdku.Je zde byt ,který stojí 3000kč měsíčně 1+kk. Poznámka k ceně: + služby 1600,–/měsíc, administ. poplatek 3000,– kauce 4600. Kauce vím co je ale co zahrnuje administrační poplatek a jestli se platí každý měsíc a co je vše zahrnuto ve službách?

Děkuji
Doplňuji:
Děkuji za odpovědí.Ještě mám čas se podívat po bytech.Jen jsem se chtěl informovat jak to chodí..

Nejlepší odpověď
gecco

  • nájem – 3000,– /měs
  • služby – paušál na spotřebované energie (pohlídej si, jak je ve smlouvě řešeno nevyčerpání/pře­čerpání sumy a jaké všechny služby jsou vlastně obsaženy*) – 1600,– /měs
  • administrativní poplatek – poplatek za zprostředkování (provize realitky) – 3000,– jednorázově (při podpisu smlouvy)
  • kauce – záruka na případné škody – 4600,– jednorázově (při podpisu smlouvy)

___
*) vytápění, vodné, stočné, elektrika, internet; paušál bez limitu a nebo limitem; …
___

  1. není ta cena na FM vysoká??
  2. zkus si najít pronájem bez realitky, minimálně ušetříš adm. poplatek

😉

Další odpovědi
cukrar

krpík, jelikož pronajímam i byty, tak sdělím postup u mne.
Nájem 3000Kč + energie elektrárně či plynárně, to si uzavřete sám. Dále záloha na vodu 300Kč na hlavu a měsíc. Internet si platíte poskytovateli, dle dohodnuté služby.
Pokud přijdete s realitkou, páč nabízím i přes realitku, tak si realitka vezme od Vás administrativní, neboli rezerbvační poplatek, obvykle ve výši nájmu, což je těch 3000Kč.
Pak mám další objekty, kde měření energii a vody se platí paušálem přepočtený na podlahovou plochu. Je to +/- (ne)spravedlivý rozpočet nákladů na plochu domu.
Stačí takto?

Funna

pronajímáš si to přes nějakou společnost-realitku, ne?..ne přímo od majitele bytu…tak musíš zaplatit prachy za administrativní úkony spojené s pronájmem, z něčeho ti, co to vyřizují musí žít…je to samozřejmě jednorázovka, jen při podpisu smlouvy…