zjentek

Co všechno se může stát, když spolknu jehlu?

Odpovědi
Drap

Nemusí se stát nic až po nutný,rychlý, chirurgický zákrok. Taky to může skončit bez včasného zásahu smrtí.

Mravenec

Spolknuté ostré předměty většinou potíže nezpůsobí

Ostré předměty mohou poranit při kousání jazyk a dutinu ústní. To se stává výjimečně. Při mělnění potravy jsou totiž záhy zjištěny a se stravou vyplivnuty. Eventuelní poranění ústní dutiny nebývá vážné.

Spolknutí ostrých předmětů jako střepů, hřebíků nebo špendlíků v žaludku ani ve střevech nezpůsobí žádné potíže. Stěna střevní uhne před hrotem špendlíku podobně, jako se nepodaří napíchnout žížalu na mokré hladké podložce. Špendlík se ve střevě vždy otočí hlavičkou napřed a putuje spolu se stravou zažívacím traktem a vyjde se stolicí. Stěna žaludku nebo střevní nebývá hrotem ani ostřím střepu poraněna! Plochý střep nebo ostří žiletky by mohly teoreticky poranit až konečník při stolici.

Při polykání mohou ostré předměty poranit krk nebo jícen. Známé je poranění rybí kostí. Mnohem častější a méně známé je však poranění kuřecí kostí, které bývá spojeno s hltavým způsobem jídla. Kost v dutině ústní zbrklý jedlík podcení a spolkne spolu se soustem. Takové poranění jícnu může být závažné.

Více zde : http://www.pra­lek.cz/spolknu­te_predmety

Zdroj: http://www.pra­lek.cz/spolknu­te_predmety