plavala

Co (všechno) se může dostat do konfliktu s principem? (abstraktně a filozoficky)

možná pomůže nápovědná otázka: jaký je opak slova princip?
Doplňuji:
EDITACE 20.7. 10:30
asi jsem se špatně vyjádřil, omlouvám se, oprava:

kdy může být porušen princip? (konkrétněji jde o princip slibu)

Nejlepší odpověď
Bumbes

Do konfliktu se může dostat všechno, co nesplňuje daná pravidla (zákony i zákonitosti) pro konkrétní věc, či pojem.
Lakonická odpověď na nápovědní otázku je:
antiprincip, chaos, anarchie,…

Doplněno:
Porušení principu slibu nastává v momentu jakéhokoli nedodržení dohody uzavřené při slibu.
Princip slibu je dodržení přislíbené dohody ZA KAŽDOU cenu – pokud ovšem někdo neslíbí nesplnitelné… pak už to není slib, ale podvod.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Princip