DusanOrlik

Co všechno potřebují vajíčka korýšů k tomu,aby se vylíhla?

Hledal jsem na wikipedii,ale tam se to nepíše.díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
annas

Převážná většina korýšů je odděleného pohlaví. Páří se, kladou vajíčka a starají se o ně až do vylíhnutí. Vajíčka ukrývají do různých skrýší nebo si je připevňují k tělu na nohy. Z vajíček se vylíhnou drobounké larvy, které se vznášejí ve vodě, krmí se a rostou. Přitom se jim vytváří článkované tělo a nohy.

Byla jsem úspěšnější.

Zdroj: http://www.za­baci.cz/fauna-a-flora/147-korysi-krab-rak-humr.html

www

Tak pokud tě ta uzamčená odpověď uspokojila, v pohodě.
Ale korýšů je příteli celá řada, např. od perlooček až po ty raky, kraby ap.
Každý druh potřebuje pro vývin svých vajíček naprosto jiné, specifické podmínky – vlhkost, teplota, oplodnění ano/ne atd.
Zdroj: studium

Ještě malá poznámka: internet ti dá odpověď vždy jen na přesnou otázku, proto je důležité správně volit slova.

Kerberus

Ad www. Máte pravdu v tom, že otázka byla položená příliš obecně, proto jsem nepátrala po detailech, ale odpověděla v obecné rovině, převzala z odborné stránky.

Našla jsem i jiné informace, ale opakuji, dotaz zněl obecně.