Jantar2

Co všechno potřebuji pokud chci chovat kočku?

Myšleno ve smyslu vybavení, pomůcky, povolení atd.
Doplňuji:
Ještě doplňuji dotazem zda umí kočky chodit po schodech? :)

Předem Vám moc děkuji za odpovědi ;)

Odpovědi
HeroSciHamst

No podle toho jestli venku nebo vevnitř, venku stačí nějaká miska na žrádlo + na vodu, kočka se o sebe postará sama (ale nejdřív bych ji dobře hlídal, páč by byla nová a mohla by se snadno ztratit (popřípadě i na ~1 týden zavřel, pokud by byla ještě kotě)), vevnitř pak + ještě nějakou bedýnku v odlehlém místě domu na záchod(nejlépe zakrytý), průběžně dokupované věci pak jsou krmení (granule) + nějaká masitá strava(konzervy), pak ještě dokupovat stelivo, pokud je kočka vevnitř domu (nebo ji naučit na lidský záchod, ale to hodně štěstí :D ), pokud nechceš koťata tak doporučuji kastraci, i když i mě to příde trošku nehumální :( ale řeší to spoustu problému

beer

Vše najdeš přehledně zde http://www.mo­drykocour.cz/ra­dy/prvne-s-kocourem/priprava.
Rozhodně doporučuji navštívit s kočkou/kocourem veterináře k prohlídce a očkování a dohodnout termín možné kastrace – pro a proti objasní podle konkrétních podmínek chovu veterinář.
Kočky umějí chodit nejen po schodech, na rozdíl od tebe i po zábradlí ))

Zdroj: Vet.praxe

melanie

Potřebuješ krmení, misku na vodu a na krmení, záchod pro kočky a podestýlku nebo co to je do toho a bude se hodit přenoska a hračky. Taky je fajn ji nechat odčervit a vykastrovat. Kočky umí chodit po schodech.

MrnousakCZE

možná jí pořid takový strom po kterym může chodit, šplhat a brousit si drápky, a pokud máš dost peněz kupuj krmení kde je jenom maso žádná sůl, a taky by bylo dobrý rovnou dvě at má společnost

repetelka

K držení a chovu kočky potřebuješ spoustu informací, které ti nikdo zodpovědný
na této poradně nedodá.
Studuj, ptej se zkušených chovatelů koček a po zhodnocení svých nabytých vědomostí začni pomýšlet na pořízení živé kočky.

atena11

Pokud bude doma, tak potřebuješ: 3 misky (granule, maso a voda), kočičí záchod, písek do záchodu, škrabadlo, přepravka (pokud s ní budete chodit k veterináři), pelíšek (ten neníí nutný, my jsme kočce koupily pelech a ona si radši lehne na koberec) a případně nějaké hračky (šidítko, chrastící myšku atd)

Pokud bude venku: 3 misky (granule, maso, voda) a případně nějakej úkryt kdybi pršelo, ale s tím si kočka dokáže poradit sama.

Kočka po schodech chodit umí, a to lépe než ty sám :) jenom kotě s tím může mít problém, pokud bude schod vetší jak ono