Heřman

Co všechno potřebuji a bych se připojil k internetu.

Co vše koupit od PC až po přijímač na 5GHz signál.

Odpovědi
anonym

PC, Modem, Koupený internet od providenda, popř. Router (Wi-Fi)

cochee

A to víte jistě, že vám nabízený internet je 5GHz wifi? Potřebujete tedy wifi rádio standardu IEEE 802.11a, přepnutelné do režimu client (doporučuji se domluvit s vaším providerem, někdy doporučuje zařízení, aby 100% spolehlivě spolupracovalo s providerovou sítí). Dále anténu pro toto pásmo. Dále se situace může mírně lišit podle způsobu instalace, potřebujete pigtail příslušné délky pro spojení rádia s anténou a pokud půjde o samostatné rádio, nikoliv kartu do PC, příslušně dlouhý UTP kabel cat.5 a vyšší. Je třeba asi o tom něco nastudovat – jak dlouhý může být pigtail, popřípadě zda bude někdo ochoten ho vyrobit, atp. Pokud bude potřeba tento internet rozvést do více PC, pak i (wifi) router. PC pak v případě rádia jako oddělené „krabičky“ musí být vybaveno LAN rozhraním. Problematika je asi širší, než dovoluje pohá odpověď zde na Odpovedi.cz, doporučuji studovat i jiné zdroje.