Pokročilý

Co všechno po mě budou chtít úřady, když budu otevírat kavárnu?

...

Odpovědi:

Pokročilý

Ježiši, na co by při otevírání kavárny potřeboval právníka? Nezbláznil ses? A každý podnikatel svého? To už je opravdu na palici. Účetní stačí najít v průběhu roku, pokud si nechce papíry dělat sám, ale zrovna u kavárny jich bude tak málo, že bych se toho nebál.
Které úřady máš na mysli? Živnostenský bude chtít buď vyučení, školu, praxi nebo zástupce a výpis z RT. Berňák , sociálka a zdravotní nahlášení živnosti (dnes už lze po síti při zřizování na živnostňáku - stačí vyplnit správnou kolonku). A všechny po tobě budou chtít hned nebo časem (dle úřadu) peníze :-), ale to ti je asi jasné.
Jinak na živnosťáku by ti měli poradit v některých věcech už při zřizování živnosti.
Doplňuji:
To je zvláštní, že jsem ve službách podnikal několik let a nikdy jsem právníka nepotřeboval. Ani nevím, k čemu by mi byl, proto opakuji, že plácáš nesmysly. Udej přesný důvod, k čemu je právník potřebný k začátku či průběhu podnikání. Pokud jsi právník, který parazituje na malopodnikatelích, tak tvoje tvrzení chápu, ale odsuzuju. Pokud jsi jen pisálek, co se mu to vylíhlo v hlavě, tak by tě tady měli bloknout, protože píšeš kraviny.

Zlatý

doporučujem obrátiť sa na právnika (ktorého by ste ako podnikateľ v stravovaní [a ako každý podnikateľ] rozhodne mal mať, najlepšie za nejaký paušálny ročný poplatok) a ekonóma - účtovníka (ten zasa pozná kadejaké účtovnícke a ekonomické podmienky).
Doplňuji:
ladaadal:

veru, právnika treba mať, a keď človek podniká v službách, tak dobrého.
Ľudia sú totiž vychcaní, dnes žalujú kdekoho a za čokoľvek. A v službách zvlášť.

Nejprve si zařiďte živnostenské oprávnění - http://www.zalozeni-firmy-spol ecnosti.cz/… - je jedno, zda budete osvč nebo jestli si na to založíte firmu. Dál je potřeba přihlásit se k platbám na sociální a zdravotní a zaregistrovat se k dani z příjmů fyzických osob (často za vás vše zařídí živnotenský úřad).

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.