Zuzik

Co všechno můžu dávat ptákům v zimě?

Nevím co všechno můžu dat ptákům. Poradíte mi?

Nejlepší odpověď
kenyrts

Čím přikrmovat
Nejběžnějším krmivem jsou směsi olejnatých semen (slunečnice, mák, proso, lněné a konopné semeno, řepka), lákající především zrnožravé ptáky. Nabídku můžeme zpestřit nasekanými vlašskými či lískovými ořechy.

Drozdovitým ptákům předkládáme různé druhy bobulovin (jeřabiny, šípky, plody hlohu či bezu černého), ale i jablka (celé plody i pokrájené sušené křížaly) nebo rozinky. Bobuloviny můžeme nasbírat při podzimní procházce a doma je zmrazit či naopak usušit, pak je před podáním znovu namočíme.

Další odpovědi
panenka

nějaké krmivo které koupíte ve zverimexu pro ptáčky

fortin

Kosi a sýkory si pochutnají na nakrájeném špeku ve strouhance.

Vicki

Dobrá jsou olejnatá semena a bobule.Nebo ovesné vločky,strouhanka-hlavně žádné zbytky z kuchyně.Dají se vytvořit i koule z loje se semeny,vločkami apod.,napěchovat do sítˇoviny s velkými oky a zavěsit na větve.Nebo zavěsit i kus syrového sádla.

alibaba

já krmím slunečnící, jablky a lojem