Natee

Co všechno musím udělat, když si chci pořídit domů wifi?

Doteď mám připojení přes modem a kabely mě omezují. Co všechno musím udělat, abych získala bezdrátové wifi připojení k sobě domů?

Nejlepší odpověď
Hamon

To záleží na způsobu připojení. U některého typu použij wi-fi router, u jiného modem s Access Pointem.
Konfigurace spočívá v nastavení parametrů sítě (frekvence, kanál, SSID, přístupové heslo, šifrovací algoritmus). Následuje zabezepečení – dovnitř ani ven nesí nic mimo toho, co explicitně povolíš. A u každé z krabiček změň defaultní přístupové údaje do managementu a ověř, že není možné se k němu připojit z Internetu.
Doplňuji:
Není to kompletní kontrolní seznam, spíš hlavní body.

Další odpovědi
anonym

Pořídit si wifi router, připojit jej a nakonfigurovat.
Toť vše…
😉

Sůwa

Nechci zasahovat do názorů odborníků, ale já si musela pořídit nejdřív připojení k telefonní síti a následně kombinovaný modem / router. Původně jsem měla modem od Vodafone 3G, současné připojení mám od stejného poskytovatele. Původní modem lze při výpadku sítě použít pro bezdrátové připojení.

Hamon

Jak říkám, záleží na technologii připojení. A do mého názoru klidně zasahuj :D

Sůwa

To zabezpečení jsem asi podcenila, ale nevím jak do toho. Nebyl by malý návod? Taky to můžu dát jako otázku, jestli sbíráš bodíky 🙂

Rohlik

Kazdy router to ma jine. Kazdopadne na internetu lze nalezt ke kazde znacce doporucene nastaveni zabezpeceni, ktere pro bezne ucely je dostacujici.