Avatar uživatele
Natee

Co všechno musím udělat, když si chci pořídit domů wifi?

Doteď mám připojení přes modem a kabely mě omezují. Co všechno musím udělat, abych získala bezdrátové wifi připojení k sobě domů?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? johana 56 před 3742 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hamon

To záleží na způsobu připojení. U některého typu použij wi-fi router, u jiného modem s Access Pointem.
Konfigurace spočívá v nastavení parametrů sítě (frekvence, kanál, SSID, přístupové heslo, šifrovací algoritmus). Následuje zabezepečení – dovnitř ani ven nesí nic mimo toho, co explicitně povolíš. A u každé z krabiček změň defaultní přístupové údaje do managementu a ověř, že není možné se k němu připojit z Internetu.
Doplňuji:
Není to kompletní kontrolní seznam, spíš hlavní body.

Upravil/a: Hamon

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Pořídit si wifi router, připojit jej a nakonfigurovat.
Toť vše…
😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sůwa

Nechci zasahovat do názorů odborníků, ale já si musela pořídit nejdřív připojení k telefonní síti a následně kombinovaný modem / router. Původně jsem měla modem od Vodafone 3G, současné připojení mám od stejného poskytovatele. Původní modem lze při výpadku sítě použít pro bezdrátové připojení.

před 3742 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hamon

Jak říkám, záleží na technologii připojení. A do mého názoru klidně zasahuj :D

před 3742 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

To zabezpečení jsem asi podcenila, ale nevím jak do toho. Nebyl by malý návod? Taky to můžu dát jako otázku, jestli sbíráš bodíky 🙂

před 3742 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Rohlik

Kazdy router to ma jine. Kazdopadne na internetu lze nalezt ke kazde znacce doporucene nastaveni zabezpeceni, ktere pro bezne ucely je dostacujici.

před 3740 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek