Bronzový

Co všechno musím udělat, když si chci pořídit domů wifi?

Doteď mám připojení přes modem a kabely mě omezují. Co všechno musím udělat, abych získala bezdrátové wifi připojení k sobě domů?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

To záleží na způsobu připojení. U některého typu použij wi-fi router, u jiného modem s Access Pointem.
Konfigurace spočívá v nastavení parametrů sítě (frekvence, kanál, SSID, přístupové heslo, šifrovací algoritmus). Následuje zabezepečení - dovnitř ani ven nesí nic mimo toho, co explicitně povolíš. A u každé z krabiček změň defaultní přístupové údaje do managementu a ověř, že není možné se k němu připojit z Internetu.
Doplňuji:
Není to kompletní kontrolní seznam, spíš hlavní body.

Další odpovědi:

Pořídit si wifi router, připojit jej a nakonfigurovat.
Toť vše...
;-)

Diskuze k otázce

Zlatý

Sůwa

Nechci zasahovat do názorů odborníků, ale já si musela pořídit nejdřív připojení k telefonní síti a následně kombinovaný modem / router. Původně jsem měla modem od Vodafone 3G, současné připojení mám od stejného poskytovatele. Původní modem lze při výpadku sítě použít pro bezdrátové připojení.

Bronzový

Hamon

Jak říkám, záleží na technologii připojení. A do mého názoru klidně zasahuj :D

Zlatý

Sůwa

To zabezpečení jsem asi podcenila, ale nevím jak do toho. Nebyl by malý návod? Taky to můžu dát jako otázku, jestli sbíráš bodíky :-)))

Pokročilý

Rohlik

Kazdy router to ma jine. Kazdopadne na internetu lze nalezt ke kazde znacce doporucene nastaveni zabezpeceni, ktere pro bezne ucely je dostacujici.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.