Avatar uživatele
Zvědavý

Co všechno je třeba vyřídi, aby člověk mohl žít (vystěhování) do Spojených Států?

Co a kde by si člověk musel vyřídit ?? Některým by tato otázka mohla připadat stejná jako ta, na kterou jsem se kdysi už ptal, ale tehdy jsem se ptal pouze na krátkodobý pobyt (dovolenou). Teď mám na mysli vystěhování.

Doplňuji : Ano mám tedy na mysli vystěhování. A co kdybych tam chtěl začít „od nuly“ jet tam je se svým současným kapitálem, najít si tam práci (na začátek klidně uklízeč nebo obsluha) a než si našetřím na nějaký podnájem (na začátek) bydlet někde v ubytovně či v motelu a takhle prostě „od nuly“

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3200 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

Odpoveď byla označena jako užitečná

anglicky musíte vedieť, takže stačí do gúglu zadať „Citizenship & Nationality Law – U.S. State Department“ (Přibližný počet výsledků: 70 400 000 (0,60 s))

😉

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Zvědavý Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ReHu

Jak chceš emigrovat, když té tu nikdo nedrží?
Potřebuješ práci a pracovní povolení. Na čas.
Poté je potřeba sňatek.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Emigrovat do USA nelze, protože se máme již tak dobře a je zajištěna demokracie. Do USA se můžeš pouze vystěhovat, popřípadě požádat o jejich občanství, ale pořád to neni emigrace.

Otázka byla opět změněna. Původní otázka byla na emigraci.

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Tak už se vystěhuj, jestli si tě ale Amíci vezmou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
setapouch

ReHu, Drap: emigrace prece neznamena jen a pouze vystehovani z politickych a podobnych duvodu, ne?

před 3201 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ReHu

Teoreticky to znamená samotný pojem vystěhování.
V praxi se slovo emigrace užívá k vystěhování z tebou uvedených důvodů.
Pokud se prostě chceš jen přestěhovat, stačilo to napsat.
Musíš umět jazyk a mít práci. Pak bude pobyt stejně pouze dočasný.
Známý si toho důvodu, práci měl, vzal za ženu občanku US a po letech, když poznal tu, se kterou chtěl žít, mu ta původní dělala problémy s rozvodem.

před 3201 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek