sarinks258

Co všechno by měl policista umět?

Ahoj.:-)
Nevíte,co všechno by měl správný polda umět?
Předem děkuju=)

Nejlepší odpověď
anonym

Aspoň jeden číst a druhý psát.

Další odpovědi
Hamon

Udržet si perfektní fyzickou kondici. Bojové umění/sport. Použití zbraně smrtících i nesmrtících včetně vyhodnocení kterou použít. Vyhodnotit situaci v nejkratším možném čase. Řízení v rychlosti. Svěřený rajón a lidi v něm. Cizí jazyky. Češtinu. Psát na počítači. Právní řád. Zdravotní minimum. Další. Další podle specializace.

led

Zaujímavé odpovede so základnými pojmami.
Ale chýba mi tu jedna základná: schopnosť jednania s ľuďmi, schopnosť rozlíšiť človeka od človeka a dôvodov ich konania. Nie každy je aj notorický porušovateľ zákona…

Reezo

Pomáhat a chránit. Jinak určitě znalost práva je na místě a znalost pravomocí.

marci1

Neměla by mu chybět intuice, aby věděl s kým má jednat „přísně“ a s kým „lidsky“.

arygnoc

barbakan:

tak tak.
oni ich tam potom spárujú tak, že dohromady vedia aj čítať aj písať.

gagaga

ja nedavno videla policajta, kteremu se trasly ruce.., tak jsem si jen v duchu rekla, ze snad nebude muset nikdy strilet ! :)

  • iv-

led

To je v poriadku, takí nemusia ani mieriť a najskôr trafia…
zločinca? nevinného?
To je ako vo filme,
uteká, je zadýchaný, roztrasený,…
ale keď namieri, všimnite si detailný záber kamery, jeho nehybné ruky pevne držia zbraň a oko chladným pohľadom sleduje letiacu guľku.

Hamon

Ti skutečně dobří vystřelí, potom dojdou k pachateli, projektil zachytí a vloží do těla pachatele přesně tam, kam potřebují.

Ale upřímně řečeno, většina použití zbraně policajty končí dobře – střelba byla oprávněná a došlo k zasažení pachatele. Viz třeba před pár dny v Roztokách, tuším. Policajt zastřelil pachatele vloupání, který proti němu chtěl použít palnou zbraň.