Michal Kole

Co všechmo pro hosty dělá recepční a pokojská ? Jaký je pro hosta rozdíl mezi těmito hotelovými profesemi

Nejlepší odpověď
Drap

Recepční ubytovává, rezervuje pokoje, poskytuje informace. Pokojská mění prádlo, ručníky, uklízí.

Další odpovědi
led

Hoteloví zamestnanci sa delia na ľudí, ktorí prichádzajú pracovne do styku s hosťami a na tých nevidených, ale bez ktorých sa hotel nezaobíde.
Recepčná zastupuje hotel vo vzťahu k hosťovi, vydáva kľúče od izby, podáva informácie, inkasuje peniaze za ubytovanie, prípadne vykonáva iné služby podľa svojej náplni práce.
Pokojská – chyžná sa stará o čistotu izby, doplnenie baru…
Medzi nenápadných v pozadí patrí údržbár, kurič …

Dudu855456

Recepční ti může kdykoliv poradit když máš nějakou otázku a pokojská většinou uklízí pokoje a převléká peřiny.Je to snadné: Recepční=je na recepci a můžeš se jí zeptat na nějakou otázku(neříkám,že pokojské ne :D) Pokojská= v podstatě uklízečka.

honza19hk

už z názvu profesí by ti to mělo dojít. Recepční sedí na recepci a pokojská chodí po pokojích,uklí­zí,převlíká,při­pravuje pokoje atd..

cochee

led: pokojská je slovensky chyžná? To se mi moc líbí, představuju si pětihvězdový hotel , jak tam hosté bydlí v chýších 🙂

led

a čo iné je taký ***** hotel? Slama s pozlátkom :)