javorkovam

CO vše zařídit?

Chtěla bych se zeptat, ci vše je nutné zařídit před a po porodu. myslím tím jaké tiskopisy vyplnit, kam zajít, o co si požádat. Jsem zaměstnaná, v současné době na nemocenské, od 9. 7. naśtupuji na mateřskou. Mockrát děkuji za pomoc

Nejlepší odpověď
eva

Váš gynekolog vám sám řekne,kdy si máte zajít do porodnice vypsat porodopis,myslím že to bylo nějak měsíc před porodem.Porodní asistentku si musíte domluvit taky předem,po porodu vás navštíví doma,prohlídne jestli jste v pořádku,popř. vám vytáhne stehy.Určitě vám nějakou doporučí kamarádky nebo váš doktor.A pokud nejste vdaná,bude potřeba zajít na matriku přiznat otcovství a domluvit se jaké bude vaše miminko nosit příjmení.Toť asi vše 🙂 .Přeju hodně štěstí 🙂.