Pecudka

Co vše udělat před připojením mobilu k wifi? stačí mi registrace na Seznamu, nebo mám mít Google?

Chtěla bych přesný postup jak se bezpečně připojit k wifi a zda si také budu muset stáhnout nějaký antivir, slyšela jsem že je možné si zavirovat i mobil. Mám dnes nový Samsung Galaxy S Duos (S7562) , tak abych něco nepokazila, děkuji všem za odpovědi 🙂

Nejlepší odpověď
www

Absence antiviru nijak neovlivňuje možnost připojení na wifi. Je ale velmi vhodné antivir mít, doporučuji např. avast.
Účet na Seznam či Google s tím také nijak nesouvisí.
Stačí tedy na mobilu vybrat připojení wifi a kliknout. Najde ti dostupná připojení a jen se připojíš. Samozřejmě, většinou je potřeba také heslo, které ti řekne poskytovatel wifi (restaurace,ka­várny,soused ap.). Jsem ale místa, kde heslo není potřeba.
Zkušenost
Doplňuji:
Sorry, ne „..jsem“, ale „jsou“ patří.

Další odpovědi
Bedy

No tenhle mobil má Android, takže antivir tam doporučuju – kdybyste měla mobil s jiným operačním systémem (třeba s Windows Phone, tam byste antivir nepotřebovala).
Takže si z Google play stáhněte nějaký ten antivir, můžu doporučit AVG Free nebo avast! Mobile Security Free.

Co se týká registrace, účet Google nutný není, ale je doporučený – operační systém Android, který ve svém mobilu máte, je strašně svázán s Googlem a opravdu kvůli každé maličkosti je kolikrát dobré ten účet mít – už jen třeba kvůli obchodu s aplikacemi Google Play (je tam řada aplikací a her i zdarma) – bez něj si nic nestáhnete.
Nebo když zapomenete na gesto na odemčení displaye, tak bude nutné to řešit přes Google účet.

Co se týká připojení k Wifi, tak tam je jedno, jestli máte účet na Seznamu či Google, tam jde o to, když se připojíte na wifi, abyste znala heslo wifiny (klíč). Nicméně řada wifin je nezabezepčených – nevyžadují heslo – zpravdila wifi na letišti, v obchodních centrech, restauracích, úřadech, apod.

Děda Louda

Můžeš třeba vyprat a pověsit záclony, dojít nakoupit, vyluxovat a umýt nádobí. Pak si v klidu sedni a připoj se.