Pokročilý

Co vše udělat před připojením mobilu k wifi? stačí mi registrace na Seznamu, nebo mám mít Google?

Chtěla bych přesný postup jak se bezpečně připojit k wifi a zda si také budu muset stáhnout nějaký antivir, slyšela jsem že je možné si zavirovat i mobil. Mám dnes nový Samsung Galaxy S Duos (S7562) , tak abych něco nepokazila, děkuji všem za odpovědi :-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Absence antiviru nijak neovlivňuje možnost připojení na wifi. Je ale velmi vhodné antivir mít, doporučuji např. avast.
Účet na Seznam či Google s tím také nijak nesouvisí.
Stačí tedy na mobilu vybrat připojení wifi a kliknout. Najde ti dostupná připojení a jen se připojíš. Samozřejmě, většinou je potřeba také heslo, které ti řekne poskytovatel wifi (restaurace,kavárny,soused ap.). Jsem ale místa, kde heslo není potřeba.
Zkušenost
Doplňuji:
Sorry, ne "..jsem", ale "jsou" patří.

Další odpovědi:

Zlatý

No tenhle mobil má Android, takže antivir tam doporučuju - kdybyste měla mobil s jiným operačním systémem (třeba s Windows Phone, tam byste antivir nepotřebovala).
Takže si z Google play stáhněte nějaký ten antivir, můžu doporučit AVG Free nebo avast! Mobile Security Free.

Co se týká registrace, účet Google nutný není, ale je doporučený - operační systém Android, který ve svém mobilu máte, je strašně svázán s Googlem a opravdu kvůli každé maličkosti je kolikrát dobré ten účet mít - už jen třeba kvůli obchodu s aplikacemi Google Play (je tam řada aplikací a her i zdarma) - bez něj si nic nestáhnete.
Nebo když zapomenete na gesto na odemčení displaye, tak bude nutné to řešit přes Google účet.

Co se týká připojení k Wifi, tak tam je jedno, jestli máte účet na Seznamu či Google, tam jde o to, když se připojíte na wifi, abyste znala heslo wifiny (klíč). Nicméně řada wifin je nezabezepčených - nevyžadují heslo - zpravdila wifi na letišti, v obchodních centrech, restauracích, úřadech, apod.

Zlatý

Můžeš třeba vyprat a pověsit záclony, dojít nakoupit, vyluxovat a umýt nádobí. Pak si v klidu sedni a připoj se.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.