Mirdas

Co vše šlo nalézt v Alexandrijské knihovně ?

Doplňuji:

A byla tedy zcela zničena, nebo velká část ztracena jak uvádí některé zdroje ?

_

Nejlepší odpověď
mosoj

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-vyznam-by-mela-alexandrijska-knihovna-dnes

Další odpovědi
Agneta

V Alexandrijské knihovně nebylo nic jiného, jak v Byzantské, čili kromě pár římských spisů především (antické-) řecké.
A z té Konstantinopelské bylo pár knih prodáno/darováno do Evropy (před r.1450), takže se jich pár zachovalo.