Voldemord

Co vše potřebuji k sestavení pc ?

Jáké součástky potřebuji k sestavení herního počítače ?

Nejlepší odpověď
led

A – prípravné práce
1 – myšlienku – čo má byť obsahom hardware a software, aké podmienky musí spĺňať zostavovaný počítač, design pracoviska (to nie je len postaviť krabicu počítača ale i rozostavenie jednotlivých častí výpočtového strediska /krabica pc, monitor 1-x, hracie prostriedky,myš,jo­ystick, helma…) tj súhra počítača a nábytku s osobnosťou a potrebami hráča
2 – znalosti a manuálnu zručnosť
3 – zoznam súčiastok, jednotlivých dielov – hardware
4 – zoznam náradia a antistatický priestor na montáž
5 – zoznam požadovaného software
6 – montážny a časový plán

B – montáž – realizácia
1 – časový a fyzický antistatický priestor na montáž hardware
2 – zariadenie budúceho herného pracoviska
3 – samotná montáž hardware s dodržaním potrebných bezpečnostných a elektrických predpisov a noriem (hlavne pozor na skratovanie a statickú elektrinu /odpaľuje integrované súčiastky, až taká radosť/)

C – inštalácia software a test počítača

D – Slávnostné otvorenie PC herného centra

E – Game over
Doplňuji:
Pokiaľ sa pýtate: „Jáké součástky potřebuji k sestavení herního počítače“ tak to znamená, že v tomto odbore nemáte dostatočné znalosti
V takomto prípade zostavenie požadovaného počítača na konkrétny účel zverte odborníkovi. Výjde to lacnejšie než pokus o zostavenie PC s následnými opravami a dokupovaním potrebných súčiatok (miesto poškodených)

Další odpovědi
bolak

když sestavuješ sobě, tak hlavně komponenty, když sestavuješ někomu jinému, je to různý, u mě to většinou bývá svíčková a peníze
Doplňuji:
Tím chci říct, už sama otázka „co potřebuju k sestavení počítače“ přímo huláká do světa, že by ses do toho neměl pouštět. Pokud si chceš jen hrát, začni u starejch počítačů (386), přečti si o tom něco na internetu, nakup si v bazaru za pár korun komponenty a když to vyjde, přejdi na těžší kalibr. Pokud si plánuješ koupit počítač a nechce se ti platit na sestavení abys ušetřil, tak tě do toho přece nikdo nenutí. Najdi si obchod kde ti ho sestaví v ceně. Třeba takový CZC ti ho nejen sestaví, ale i odzkouší a dopraví zdarma. Navíc pokud by sis ho stavěl sám a něco se ti podělalo, tak budeš mít problém, protože tím že sis ho sestavoval sám, počítač nebude mít pečeť a obchod ti řekne „nojo, nemáš se v tom vrtat“ do reklamace napíšou žes to způsobil ty a dostaneš hovno.

MK44

Jen pro primární orientaci doplním kolegyni led a přidám základní HW.
Box – o takových rozměrech a vnitřním uspořádání, aby do něho šlo naskládat to, co chceš.
Zdroj – tolikawattový, aby bezpečně utáhl všechen HW ve špičce.
Motherboard – podle plánovaného využití a s potřebným počtem požadovaných rozhraní.
Procesor – kompatibilní s paticí a chipsetem základní desky, chladič a fan.
Moduly RAM a HDD s datovým kabelem.
Mechaniky – DVD (minimálně na čtení), popř. Blueray, vypalovačku. Kompatibilní kabely pro přenos dat.
Rozšiřující desky (dnes nejspíš rozhraní PCIe) podle toho, co není integrováno do zákl. desky nebo je, ale nemá požadovanou výkonnost. (Pro náročné hry bude kritická grafická karta, její výkon, chipset, verze Shader Modelu … )
Různé kabely, např. na propojení MB s USB konektory na čelní straně compu. Možná další větráky.
Monitor, klávesnice, myš, nějaký joystick na kýženou hru. OS.
Teď nevím, na co jsem zapoměl … 🙂

ivzez

Především jsou potřebné znalosti.
(S nimi byste se zde neptal.)

led

MK44, myslím, že kto si trúfa postaviť počítač sa už v hardware vyzná, vie čo, chce a čo potrebuje
a ten kto tieto základné znalosti nemá, tomu vaša odpoveď, žiaľ, pripomína zázraky v Škole čarov a kúzie v Bradaviciach
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%A0ko­la_%C4%8Dar_a_kou­zel_v_Bradavic%C3%AD­ch