mordomeu

Co vše platím při pořízení brýlí?

Budu mít své první brýle a vím že budu platit za obroučky. Co však budu u brýlí platit dále? vím že je tu možnost tvrzení a antireflexní vrstvy či co, ale to už je dobrovolné že?

A poslední otázka: Je vhodnější zajít do větší nebo menší optiky? byl jsem ve větší a oproti brýlím prodávaným na internetu mi přijdou ceny celkem vysoké.

Nejlepší odpověď
Hykam

Pojišťovna většinou platí skla v základu, to znamená bez jakýchkoliv vrstev, bez odlehčení, opravdu jen základ a nevím jak to je dnes, ale připlácely i tuším 300,– na obroučky.

Další odpovědi
gecco

Obroučky – dle výběru
Skla – opět dle výběru (kvalita různých materiálů a úprav povrchu je velmi rozdílná a za velmi rozdílné ceny).
Jinak rozhodně doporučuju optiku ´kamennou´ (jestli větší či menší záleží na lokálních možnostech), u brýlí „prodávaných na netu“ naprosto netušíš, jakou mají kvalitu – nehledě na to, že součástí prodeje/koupě brýlí u ´slušného´ optika je i detailní proměření očních vad.
Třeba v Praze bych ti doporučil tuto optiku – http://www.aop­tika.cz/ .
😉

Agneta

Platíš dizajnéra(umělce), pak výrobce a nakonec prodavače a daně:D
Takže 2 až 10 tisíc Kč. Jinak jestli ty peníze nemáš, tak si brýle na čtení kup v drogerii za padesát korun:D

cochee

Dnes jsem shodou okolností brýle objednával. Zdravotní pojišťovna, protože to jsou tvé první brýle (přesněji nárok na to máš jednou za nějakou dobu, tuším dva roky) ti zaplatí nějaký paušál jak na obroučky, tak na čočky. U mě 150,– za obroučky, 51,– za sférickou čočku a 111,– za čočku tórickou (cylindr). Dále u mě je na účtence cena práce (úprava čočky na požadovaný tvar) 0,–, ale to je nejspíš tou konkrétní optikou, jinde to může být zpoplatněno. Platí se samozřejmě obroučky a skla podle toho, jaká zvolíš, já si přál čočky bez tónování a dostal na výběr ze tří, lišících se v kvalitě antireflexu a povrchového tvrzení. Ten antireflex a tvrdá vrstva už je z výroby na čočce, platíš ji v ceně čočky, nedoděláva se extra až při výrobě brýlí. A jinak jsem si vyhmátl optiku, co zrovna nabízí akční slevy, takže za obrubu v pův. ceně 2299,– jsem zaplatil jen 999,50.