Avatar uživatele
Lucky Strike

Co vše obnáší povolání zdravotní sestry?

Dobrý den,

mám dilema a musím se co nejdříve rozhodnout. Chci si doplnit vzdělání, jelikož s gymnáziem bez zaměření se těžko shání dobrá práce, respektive práce, které by mě bavila. Přihlášku na vš jsem tento rok podat nestihla, časově jsem to podcenila. Nicméně nejde mi ani tak o titul, jako spíše o to, abych si udělala nějaký obor. Zajímá mě zdravotnictví, podala jsem si tedy přihlášku na VOŠ a dostala se na farmaceutického asistenta. Mám ještě možnost studovat obor všeobecná zdravotní sestra na jiné VOŠ, tak váhám, co si vybrat.
Myslím že povolání zdravotní sestry není špatná věc a že by mě i bavilo. Jenže spousta lidí z mého okolí mě od toho odrazuje. Prý pak budu hlavně (cituji jejich slova)„utírat zadky“. Já bych to neviděla tak černě. někde se začít musí. Zajímalo by mě, zda se jako všeobecná zdravotní sestra mohu dostat (třeba časem, po získané praxi) do ordinace k soukromníkovi nebo zkrátka někam, kde je to menší stres než v klasiké nemocnici (to utírání zadků, staří umírající lidé,…)?
Který obor se vám zdá zajímavější? Pokud v některém z nich pracujete nebo máte někoho blízkého farmaceutického asistenta či zdravotní sesrřičku, budu ráda za vaše názory :) Děkuji

Ankteka: Který z těchto oborů se vám zdá lepší? (hlavně z hlediska náplně práce)

Zajímavá 0 před 3587 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Mirdas

diplomovaný farmaceutický asistent

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

diplomovaný farmaceutický asistent

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fíková

diplomovaný farmaceutický asistent

Já jsem (ještě postaru) farmaceutická laborantka. Asi lepší, než sestra, ale i tak je to práce občas na palici. Myslím, že dnes, když je to VOŠka už je lepší jít rovnou na fakultu na magistra.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek