Mucillinka

Co vše naučí psa na cvičáku?

Zajímalo by mě, co vše naučí pejska na cvičáku. Naučí se jen základní povely a nebo něco víc. Jak starý pes může začít chodit na cvičák a kolik to přibliže může stát a jak dlouho většinou „hodina“ cvičení trvá? Doporučujete cvičák nebo myslíte, že je lepší pejska vychovat v rodině, co nejlépe to pujde. Děkuji

Nejlepší odpověď
kapka

Ta otázka je tak hezky laicky položená, až to u mě vyvolává úsměv.
Na cvičáku pejska ti cizí lidé nic učit nebudou, budete ho to učit Vy, přičemž se můžete řídit radami zkušenějších.
Naučíte ho, co si dáte za cíl ho naučit, co bude ve Vašich i jeho silách.
Kromě cviků se naučí i správnému sociálnímu chování k jiným psům a lidem. A hlavně uvidíte, jak se bude na cvičák těšit na hry s ostatními psy, na výcvik, pokud bude zábavný a plný pochval a odměn.
V rodině ho budete vychovávat zároveň, není to buď a nebo. Ze cvičáku pejsek nepřijde vyškolený, jak se má chovat doma.
Na cvičáku se budete setkávat s dalšími pejskaři, je to trochu životní styl, takže záleží na Vás, jestli Vám bude vyhovovat nebo ne.
Pejsek může začít chodit na cvičák, jakmile je očkovaný proti všem běžným psím nemocem a má tedy vytvořenou imunitu.
Cenu si zjistěte spíš sama na tom konkrétním cvičáku, kam chcete chodit.
Já když chodila kdysi dávno na cvičák, tak se chodilo dvakrát týdně na celé dopoledne od rána. Muselo se stihnout všechno, ráno stopy, pak poslušnost, nakonec obrana.
Ostatní dny jsem si psa cvičila stopy a poslušnost sama.
Dnes je to trochu jiné, cvičáky se zaměřily i na pánečky, kteří chtějí se psem zvládnout třeba jen tu základní poslušnost, jsou pro to i vytvořené takové jednoduché zkoušky. To za nás nebylo. Nejlehčí zkouška, co byla, je dnes jedna z těch náročnějších.
Také dnes seženete výcvikáře, který se Vám bude věnovat individuelně, po domluvě třeba i v místě Vašeho bydliště, je to jen o penězích, o nabídce a o poptávce.
Psa si můžete dát i vycvičit k výcvikáři, ale to ho pak delší dobu neuvidíte, ale je to drahé a určitě ne Váš případ, takže to nebudu víc popisovat.

Další odpovědi
beer

„Někteří lidé si nesprávně myslí, že když se chodí se psem na cvičák, je to jen proto, aby ho učili obrany a skládali s ním různé zkoušky z poslušnosti. Omyl! Samozřejmě, že je tu možnost, jak trénovat s pejskem obrany, stopy, speciální cviky pro malá plemena… a následně skládat s vašim šikulou zkoušky, ale v žádném případě to není podmínka. Pokud tedy chcete na cvičák chodit jen tak pro radost svoji i pejska, popovídat si s přáteli pejskaři a naučit sebe i vašeho čtyřnožce něco nového, jste na správné adrese ))“

Doplňuji:
Pokud máš už zkušenosti s výcvikem a stačí základní poslušnost, tehdy cvičák není potřeba.
Cena výcviku se může lišit podle jeho stupně, většinou se chovatel stane členem klubu, zaplatí příspěvek a dál už nic. Podrobněji se to dozvíš kontaktem nejbližšího kynologického klubu v místě bydliště.
Vše ostatní nejdeš v odkazu výše.

Zdroj: http://www.ky­nologickyklub­znojmo.estran­ky.cz/clanky/proc-je-dobre-chodit-na-cvicak_.html

samicek333

Naučí se toho tolik, kolik nabízí samotná cvičák. Tam, kam chodím já nabízí základní poslušnost štěňat i dospělých, převýchova, agility, obedience, dogfrisbee, cvičení poslušnosti na skládání různých zkoušek, stopování, obrany… Prostě všechno možné

Nejlepší je začít se psem ještě před pubertou, ale zase my začali v deseti měsících – puberta v plném proudu – kdy byl náš pes neovladatelný – utíkal, neposlouchal, nevnímal nás – a dnes máme složené zkoušky věnujeme se agility a připravujeme se na další, čím dál těžší zkoušky, které zvládáme, takže je jen na vás, kdy začnete a psí škola, pokud je dobrá, vám pomůže v každé situaci. Nejlepší je tak ve třech až čtyrech měsících.

Hodina stojí okolo 100Kč, což je dobrá cena, můžete pak plati různě pololetně se slevami atd…

"hodina"cvičení trvá většinou hodinu, hodinu až půl obvykle, občas po domluvě i jinak.

Myslím, že cvičák je lepší, přece jenom i tam je takový výcvik s rodinou + ještě se svými vrstevníky
Každý pán si tam svého psa musí totiž vycvičit sám…

anonym

Velice dobře odpověděl(a)kap­ka.Také ale záleží jakého máte psa a co s ním chcete cvičit.Pokud máte velkého psa můžete s ním cvičit stopy, obranu, poslušnost a překonávání různých překážek, ale také s ním můžete cvičit pouze malá cvičení(prolézání, slalom atd.)což cvičí většinou malá plemena.
Také jsem několik let chodil na cvičák s německým ovčákem a chodil tam i desetiletý kluk s obyčejným vesnickým oříškem a ten byl učenlivější než všechna velká plemena.Ve všech disciplínách nás porážel.
A chodit na cvičák, to také obnáší se věnovat i organizaci, která ten cvičák provozuje, což znamená chodit i na nějaké brigády na úpravu či zvelebení cvičáku.Nikdo vám peníze nedá a tak pokud organizace něco chce, tak se to zajišťuje vlastní pomocí.
A jak dlouho trvá hodina?To nevím, my jsme vždycky chvíli cvičili, pak chlapi kouřili a pak se zase pokračovalo.Chodit na cvičák, tak to bylo na celé dopoledne či odpoledne.
A platí se pouze příspěvkové známky organizaci, popřípadě po dohodě mezi členy se vybírá i něco navíc.My jsme třeba dávali za každé cvičení 10Kč a za to se pak kupoval rukáv na kousání pro psy(jenže to bylo v devadesátých letech).