jaulina

Co vše musím platit státu pokud vydělávám přes internet?

V současné době jsem našla několik dobrých klikaček. Díky nim vydělávám v pruměru přes 20 000kč. Jak je to s poplatkami státu? Mám se stát Osvč?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Už několikrát odpovězeno:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dane-u-adsense
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/musim-odvadet-dane-z-klikacek

Další odpovědi
ivzez

Lamalam se v tom nějak zamotala.

Jde-li o činnost provozovanou za účelem dosažení zisku
(nemusí jít o soustavnou činnost, stačí i třeba jednou ročně),
je potřebné živnostenské oprávnění.

Platit je nutné daně, zdravotní a sociální pojištění.
V prvním roce podnikání je při splnění určitých
podmínek možné neodvádět zálohy na sociální
a zdravotní pojištění. Obě pojištění je ale nutné
doplatit po skončení kalendářního roku.

Nemocenské pojištění je pro OSVČ dobrovolné.

Lamalam

Je jedno, zda vyděláváš přes internet, či jinak. Pokud jde o soustavnou výdělečnou činnost, OSVČ se musíš stát. Platit musíš daně a nemocenské pojištění. Můžeš platit i zálohy na sociální, ale to není povinné.
Doplňuji:
ivzez má pravdu, celé jsem to domotala.