petronela69

Co vše musí obsahovat omluvenka od lékaře, použitá jako doložení neschopnosti zúčastnit se státnic?

Popřípadě jaký má mít formát? Nebo jestli existuje nějaký formulář, do kterého se omluvenka vypisuje? Děkuji předem za odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Ptáte se na špatné adrese. Je třeba, abyste se obrátila přimo na fakultu. Každá fakulta může mít jiný způsob omlouvání.

Např. na MU v Brně je to takto:

"Omluvenka musí být opatřena razítkem a podpisem, musí obsahovat identifikační údaje studenta (celé jméno, datum narození nebo rodné číslo) a musí z ní být patrné, ke kterému dni (dnům) se vztahuje a jaký je důvod omluvy (v případě nemoci či vyšetření lze uvést text obecnějšího charakteru).

Pokud chcete předejít případným komplikacím s vydáním relevantní omluvenky u lékaře, vytiskněte si formulář omluvenky již před návštěvou ordinace.

Omluvenka od SZZ
V případě, že se nemůžete z vážných důvodů ke SZZ dostavit, musíte svoji neúčast omluvit okamžitě, kdy je Vám zřejmé, že se SZZ nebudete moci zúčastnit, nejpozději však do pěti pracovních dnů po uplynutí termínu SZZ. Neomlouvejte se na katedře, omluvenku doručte přímo na SO, které samo zajistí vše potřebné včetně informování dané katedry (bude-li omluva přijata). SO omluvenku uzná, je-li důvod omluvy relevantní – prakticky to znamená jen závažné zdravotní důvody vylučující přítomnost na fakultě (tzn. nemoc nebo urgentní lékařský zákrok). V takovém případě doložíte buďto originál neschopenky, originál náhradního hlášení (nahrazuje neschopenku) nebo originál lékařské zprávy, na které bude uvedena konkrétní stanovená diagnóza lékařem a bude z ní patrné, že důvody Vaší nepřítomnosti na SZZ byly opravdu závažné."

http://www.econ­.muni.cz/manu­al-studenta/studijni-administrativa/om­luvenky

Další odpovědi
odik

To se ptej na studijním oddělení tvojí konkrétní školy (každá to může mít jinak), ale mělo by stačit cokoliv ti dá standardně doktor (tvoje jméno, od, do, důvod, razítko).

PS: Jinak někde stačí i ještě v den státnic (samozřejmě před zahájením) jen říci, že prostě nejdeš a pokus ti nepropadne = není zapotřebí „omluvenka“.

da ny

Představuji si to tak, že potvrdí Vaši náhlou/nutnou­/akutní hospitalizaci ve zdravotnickém zařízení ;)