Biskitka

Co vše má kantor zohlednit při udávání známek na vysvědčení?

Dobrý den,
co vše by měl kantor zohlednit, při udávání známek na vysvědčení?
Přesněji řečeno na základní škole 2.stupně.
Má zohledňovat jen vědomosti a nebo i prostředí ve kterém dítě vyrůstá?-pěstounská péče,…

Odpovědi
gecco

Prostředí???
Ne – proč???
Vědomosti, snahu, pečlivost, připravenost…

Mapel

Správná škola zohledňuje jen znalosti.

ivzez

Známky se neudávají.

Známkami učitel hontotí úroveň vědomostí
(znalostí), přípravu do školy, práci ve škole, …

Nehodnotí prostředí, v němž dítě vyrůstá,
ani např. finanční možnosti jeho rodiny.

Nevíteto?

Emh, asi na výkon a znalosti. Proč by měl zohledňovat pěstounskou péči? Některé děti z úplných biologických rodin to taky můžou mít těžký a nikoho to nezajímá. Kdokoliv může mít nějaký problém, učitel nemůže znát celou rodinou situaci každého žáka. Něčí těžkou situaci znát může, ale to zohledňování by nebylo fér zase vůči někomu jinému kdo má taky nějakou těžkou situaci, ale tento učitel o tom neví. Měl by být objektivní a ne si rozdělovat děti podle něčeho a něčeho.

LeVovič

toť otázka…takové děti z dětského domova to mají hodně těžké…naučit se v šíleném hluku, kde nemají klid a tak…každopádně neznám žádného kantora, který by na to bral ohled…většinou se ohled bere pouze na vyšetření od lékaře (dislexe, dysgrafie, oční vada…)