annas

Co vše je potřeba překontrolovat na autě před zimou?

Kromě tedy zmíněného fridexu. Je potřeba např. vypustit nádrž, nebo tam nafta může zůstat celou zimu? Slyšela jsem, že existuje nafta na zimu.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

V tomto období se již prodává na čerpacích stanicích tkz. zimní nafta, arktická nafta apod. Bod tuhnutí bývá kolem –20°C. Vy však naftu vypouštět nemusíte, možná bych doporučoval použít aditivum do nafty, to neuškodí.
Potom zkontrolovat hustotu nemrznoucí kapaliny v chladicím systému (fridexu). Rovněž bych z auta vymontoval autobaterii, ale zde pozor na autorádio zda není kódované a pokud ano, zda máte kód. Baterii bych uschoval někde v teple a občas nabil-ikdyž se nepoužívá, dochází k samovybíjení a to je pro baterku zlé. Rovněž tak bych přidal do nádržky ostřikovače nemrznoucí kapalinu do ostřikovačů, aby nádržka nepraskla mrazem.

Další odpovědi
poa.li

Pokud auto nebude jezdit, tak odpojit baterii, naftu vypouštět není třeba.

anonym

http://www.ma­doil.cz/userfi­les/file/clan­ky/priprava_vo­zidla.pdf