Co vše je nutné k provozování stánku s pekařstvím?

Dobrý den, prosím o informace, co vše je nutné k založení prodeje ve stánku s pečivem.
1)ŽL nemám, nejsem z oboru bude to problém nebo je to tzv. volná živnost?
2)Jaká povolení z úřadů – místo, hygiena atd. budu potřebovat?
3)Komu budu platit a asi kolik může být pronájem místa?
4)Jaké daně a pojištění budu platit?
Děkuji.

Odpovědi
Jambalaya

Z vašeho dotazu nevyplývá, zda budete pečivo vyrábět, či jen prodávat.

  1. Pokud ho budete prodávat, jedná se běžný nákup a prodej, což je ohlašovací volná živnost a nepotřebujete k tomu nic. Pokud byste pečivo vyráběla, pak musíte mít odpovědnou osobu.
  2. To nevím, možná vám na tuhle část dotazu odpoví někdo jiný
  3. Záleží na tom, kde budete mít stánek a jak se dohodnete s pronajímatelem. Cena bude samozřejmě jiná podle místa. Jiná cena bude na Václaváku a jiná u silnice z Kotěhůlek do Paďous.
  4. Na minimální poplatky jsem zde odpovídala nedávno. Daně budete platit podle toho, co vyděláte a to my nevíme.

Minimální zdravotní pojištění Kč 1601,–- minimální sociální pojištění Kč 1731,–-