Co vlastně znamenají,sym­bolizují výrazy?

Progressus ad futurum Progressus ad originem
Regressus ad originem Regressus ad futurum
?

Nejlepší odpověď
annas

Vysvětlení vztahu minulosti /původu/ a směru do budoucnosti.

Doplním Hanulku – uvedla jen jednu část citátu.

První věta – Minulost je velkým krokem k budoucnosti, k novému životu.
Druhým cílem je oslovit všechny minulosti (vše původní), které pomalu postupují směrem k budoucnosti,

Zdroj: http://www.wret­ch.cc/blog/en­gram/13725149

Další odpovědi
hanulka11

Progressus ad futurum (směrem do budoucnosti),
Regressus ad originem (zpět k původu)

Zdroj: http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­zh-TW&u=http://w­ww.wretch.cc/blog/en­gram/13725149&e­i=oW1ZTYD1MMaS­swbF5Yi3Dg&sa=X&o­i=translate&ct=re­sult&resnum=6&ved=0C­EUQ7gEwBQ&prev=/se­arch%3Fq%3DPro­gressus%2Bad%2Bf­uturum%2BProgres­sus%2Bad%2Bori­ginem%26hl%3Dc­s%26rls%3Dcom­.microsoft:cs:IE-SearchBox%26rlz%­3D1I7ADRA_cs%26prmd­%3Divns

anonym

Ať dělám,co dělám,stále vyskakuje odkaz v čínštině.Řeč umím celkem slušně,ale v mandarínštině mám ještě poměrně mezery.

annas

Vy jste rovněž ve své otázce vložil nedávno odkaz na činský vyhledávač. Někde jste uvedl, že používáte lištu Toolbar. Stejně tak jste to nedávno napsal nedávno v odpovědi k jedné mé otázce.

annas

Omlouvám se. Domnívala jsem, že Vám další informaci přeloží lišta Toolbar stejně jako mně.

kees

Že citát regressus/pro­gressus pochází z jednoho textu Lao C, se mi nezdá, protože nepsal latinsky.

annas

Ale kdo v Evropě uměl čínsky?. Současně by někdo rozuměl čínskému citátu? Latina je univerzálnější.

Orientální literatura se dostala do Evropy, přinesli ji misionáři, cestovatelé atd. Byla přeložená, takže si myslím, že na tom není nic divného.