irij

Co vlastně znamená "výkonější opočítač?

Výkonější počítač

Nejlepší odpověď
hanulka11

Tuning počítače spočívá ve výměně mikroprocesoru za výkonnější model, přidání dalšího disku, výměně DVD mechaniky za Blu-ray jednotku pro přehrávání filmů ve vysokém rozlišení, zvýšení kapacity paměti na 2 GB. Nahradíme také grafickou kartu a operační systém.

Z dříve pomalého počítače se tímto zásahem stává poměrně rychlý stroj, který je vhodný dokonce pro hraní nejnovějších 3D gamesek a přehrávání filmů ve vysokém rozlišení. Sestava si bude bezchybně rozumět také se všemi požadavky operačního systému Windows Vista.

Doplňuji:
souhlasím -je to článek z r. 2008 – to je příklad jak se dá vylepšit pc jistě že se dá operační pamět zvýšit .......

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/hardware/148365-jak-docilit-vykonnejsiho-pocitace-snadno-a-levne.html

Další odpovědi
anonym

výpočetní výkon počítače je dán predevsim výpočetním výkonem vsech jader CPU a GPU.

Jde především o množství výpočtů/operací, které dokáže vykonat za určitý čas.

jednotkou kterou bychom to mohli porovnat je flop/s (FLOPS = FLoating point OPerations per Second)

iq

no laicky řečeno,jeho název je odvozen od toho že počítá.Výkonější zanamená že to co počítá,tak dělá rychleji 🙂 Je to jasné???

Hanulku11 bych trochu poupravil,2GB operační pam. dnes už opravdu na novější hry nestačí…bohužel