tom004

Co vlastně znamená „valhala“

A doufám,že je to slovo správně. 🙂

Nejlepší odpověď
hanulka11

V severské mytologii je Valhalla (Valhöll, „Síň padlých“, v češtině také Valhala) Ódinova síň v Ásgardu – pevnost Gladsheim, kam za doprovodu valkýr přicházejí padlí bojovnící („einherjové“). Ódin zde shlíží ze svého majestátného trůnu Hlidskjalf na celý svět a nechá si nosit zprávy od svých dvou havranů Hugina a Munina.

Před dveřmi Valhally stojí strom Glasir („zářící“), který má listy z červeného zlata a je to nejkrásnější strom ze všech devíti světů (doslova nejkrásnější mezi bohy a muži). Na střeše Valhally pokryté zlatými štíty stojí jelen Eiktyrni a koza Heidrún, z jejíchž struků vytéká medovina. Medovinou a slaninou z kance Saehrímniho se pak einherjové živí. Ódin sám nejedl, pil pouze medovinu, část svého jídla však dával svým dvěma vlkům jmény Geri a Fre

dál v odkazu

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Val­halla

Další odpovědi
panenka

Je to Sídlo germánského boha Odina bylo v nordické mytologii rájem hrdinů válečníků, kteří padli v boji. V představě germánského náboženství einherieři (padlí bojovníci), jak se nazývali obyvatelé Valhaly, ve dne spolu bojovali a večer je jako hosty Odina obsluhovaly valkýry jídlem a pitím.

Zdroj: http://www.ien­cyklopedie.cz/val­hala/