1popelka1

Co vlastně znamená, jaký má původ slovo setsakramentsky?

Občas jej používáme asi každý…

Nejlepší odpověď
annas

Z latiny. Sakrament = svátost (sakrální – svatý). Sakramentální – týkající se církevních obřadů a svátostí: např. sakrální zpověď.

Přenesený význam:
Setsakramentsky – příslovce – velmi, pořádně.
Příd. jméno setsakramentský = prokletý, potvorský, velmi pořádně
Set – ale.

Při použítí toho výrazu jde vlastně o hřešení – použití Božího slova nadarmo… Setskakramentsky dobrá – ale velmi, pořádně dobrá …

Podle slovenského slovníku

Další odpovědi
vagra

Pravděpodobně se jedná o spojení latinských slov „set“/pravdivá/ a „sacramentum“/svá­tost/a jeho mylného,později skomoleného, výkladu.
Nejsem ale latiník.
Já je vnímám jako vyjádření a zdůraznění,zvýšené pozornosti.
/např.-Dám si na tebe setsakramentský pozor-Dám si na tebe veliký pozor apd./

Doplňuji:
Za pomoci cs.-lat. slovníku