Mirdas

Co víte o profesionálních potápěčích ?

Je až neskutečné co tito lidé dokáží a tak by mne zajímalo, zda se u nich například mění nějak podoba plic když dokáží zadržet dech na několik minut, jaký je rekord a jak je možné, že u netrénovaného člověka po pěti minutách dochází k poškození mozku a zde snad ne, nebo je v tom nějaké ale ?

Odpovědi
bliz

Rekord je myslím 19 minut. Podoba plic se určitě mění zvětšuje se objem. Myslím si že mozek se dokáže přizpůsobit když si zvykne na takovouto zátěž.

setapouch

K poškození mozku dochází při nedostatečném zásobování kyslíkem. Pokud dokáží do plic dostat víc kyslíku než obvykle, není k poškození mozku důvod.
Trénováním se ti plíce roztáhnou. Sám mám svůj osobní rekord těsně pod dvě minuty, ale už jsem to leta nezkoušel.Ale bylo to na několikátý pokus. S každým se kapacita zvětšuje, až dosáhnu nějakého maxima. Není to tak, že bych vydržel dvě minuty na první nadechnutí.

dg

U potápěčů obdivuji to jak dokáží zpomalit svůj tep až na pouhých pár tepů za minutu