Co víte o městě Prostějovu

Bez toho aniž se podívat na internet. Co víte o městě Prostějově? Díky za odpověď !
Doplňuji:
Při tom také můžete hlasovat o logu města. Jakož to turista http://www.mestopv.cz/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Do Prostějova často jezdím. Bývalý OD Prior postavený uprostřed náměstí, upravené centrum, Jiří Wolker (i jeho hrob), jeden z prvních krytých bazénů na Olomoucku, kino, obchodní akademie, oděvní průmyslovka, oděvní průmysl, rekonstruované hlavní nádraží a další objekty, stadion na okraji města, rybník - víc mě nenapadá.
Doplňuji:
Nevím sice, co jste chtěl slyšet a k čemu vám to pomůže
Ještě jsem navštívila muzeum na náměstí, chodím kolem pomníku T. G. Masaryka - před radnicí.
Protože se mně Prostějov celkem líbí, i když znám centrum a jeho okolí, ještě jsem přemýšlela a vzpomněla si na filozofa Edmunda Husserla a jeho fenomenologii (mám dojem, že se po něm jmenuje náměstí), dále na Pavlínu Pořízkovou a její problémy s emigrací Poslední. Narodil se zde můj oblíbený spisovatel Vladimír Körner.

Další odpovědi:

Zlatý

"bez toho aniž se podívat"?
Bez toho aniž se podívat na internet, já vědět pouze o oděvní podnik. To být vše.

Pokročilý

Krásné město! Vlastně moje takové druhé město, protože tam mám rodinu. Jako malej jsem strašně rád chodil k Abrhámkovi do řeky.. Časem hokej, tenis, basketbal atd. OP je proslulé, ale sláva ta tam.. Rodiště Otta Wichterleho. Je toho strašně moc :) Jsou tam krásné ženy. Jen některým místům třeba okolo Vrahovic či Šárky se vyhýbám.

Zlatý

Prostějov je město se zvláštní příjemnou náladou. Velmi zajímavá radnice, hrob Jiřího Wolkera a hřbitov, kde probíhal pohřeb mé milované babičky.
Příjemní, vstřícní lidé kamarádské povahy. :-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 347
Zlatý annas 289
Zlatý hanulka11 223
Zlatý led 208
Zlatý gecco 172
Zlatý quentos 161
Zlatý marci1 144
Zlatý mosoj 115
Zlatý Lamalam 114
Stříbrný Agneta 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.