verka

Co víte o aspartamu? Používáte toto sladidlo?

Většinou používáme cukr, ale sladíte také něčím jiným?

Nejlepší odpověď
martina1

Aspartam je ve vyšších dávkách karcinogení.Přesnou hodnotu škodlivého množství z hlavy nevím.Obecně množství aspartamu v jednom jogurtu neuškodí,ale zkuste si zapisovat kolik ho do těla dostanete za týden.Dnes ho dávají téměř do všeho.Jogurtů,li­monád,sušenek,zá­kusků,kečupů.­....Je snad ve všem.Já nekupuji nic se sladidly.Chuť je odporná a dětem kupuji poze slazelé věci cukrem.Někdy je těžké vybrat potraviny bez sladidel,ale už to mám vychytané a nakupuji cíleně.

Další odpovědi
Bumbes

Pokud používám umělá sladidla, tak určitě bez aspartamu:
http://www.ji­trnizeme.cz/vi­ew.php?nazevclan­ku=sladky-vrah-aspartam&cislo­clanku=2006041903
http://karoli­naloskotova.blog­.cz/0809/aspar­tam-strasny-jed-ktery-lide-miluji
http://karoli­naloskotova.blog­.cz/0811/aspar­tam-podruhe-aneb-travi-vas-jako-krysy

Občas používám: Süßkraft

iceT

Vim,ze to je sladidlo,jinak nic,
Sladim pouze caj a to jeste medem,do buchet a cukrovi davam mene cukru nez je v receptu a kavu nesladim,jen si pridam susenou smetanu.
Kdysi kvuli absenci cukru v domacnosti,kde jsem byla na navsteve,jsem si vzala nejake umele
sladidlo,ale to bylo odporny,to se nedalo pit.
Taky jsem zkusila hroznovy cukr na slazeni,ale taky nic moc,ale to je uz hodne davno.

vecernice

Aspartam nepoužívám,ale jiná sladidla ano.Musím přiznat,že jsem překvapená co jsem si o tom přečetla.Ale řídím se pravidlem,že je asi někdy lepší nevědět.