Paranormal

Co vidíme, když zavřeme oči?

Zdravím, co vlastně vidíme, když zavřeme oči? Vnitřní stranu víčka? A proč když otevírám a zavírám oči, tak vidím jakoby blesky před očima? Někdy…

Nejlepší odpověď
ivzez

Mám pocit, že po zavření očí vidím tmu.

Další odpovědi
BANAN93

To byl asi dobrej model, ne :D? Ano, po zavření očí vidíme vnitřní stranu víček – v létě když se opaluji u vody, tak vidím přes víčka kvůli jejich prokrvení červeně. Blesky vidíš proto, že když zavřeš oči, tak zornice se chce roztahovat a když otevřeš, tak se chce stahovat – takže ji zbytečně trápíš :D Když jdeš spát, tak se mozek při spánku hodí do stavu, kdy převrátí oči částečně v sloup.

klumprt

No… Jak to říct slušně…

Emefej

Netuším. Když zavřu oči, usnu.

anonym

Asi máte zabudovaný v lebce stroboskop.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Stroboskop