Curiosity

Co vede některé lidi k tomu rýpat do druhých? JAK VZNIKNE TAKOVÁ RÝPAVOST U JEDINCE? Co myslíte?

Doplňuji:
DĚKUJI! ..vyčerpávající.. jen mě děsí, že je to snad vrozené.. je smutné narodit se jako BLB ☹ …

Nejlepší odpověď
Deli

Rýpe ten, co je nespokojený sám se sebou a se svým životem. Lidé šťastní a sebevědomí to nedělají.

Další odpovědi
Deter

Takový člověk si pravděpodobně myslí, že všechno zná nejlíp, spoustu toho (podle svého názoru) dokázal a potřebuje svou „nadřazenost“ tímto rýpáním sdělovat druhým. Jenže nechápe, že ne každý by chtěl za každou cenu dosáhnout stejného „úspěchu“, jako on sám.

K „rýpání“ může člověka vést třeba i potřeba druhého změnit, udělat to pro jeho dobro. Ale zase – ne každému to musí vyhovovat, někomu prostě vyhovuje stávající stav a není zvědavý na moudra druhých.

V neposlední řadě může mít „rýpající“ nějaký vlastní problém/mindrák, který zakrývá tím, že upozorňuje na chyby druhých.

Jinak nejsem psycholog, takže toto vše je jen můj osobní neodborný názor :)

panenka

Ti co rýpou do druhých jsou u sebe s něčím nespokojeni a protože to mají ti druzí proto rýpou je to taková malá závist mě osobně se tato povaha hnusí a raději takové lidi přehlížím a nebavím se s nima.

Terryle

On je rozdíl rýpat zle a rýpat přátelsky a jakoby hravě. Já jsem rypák děsnej, ale myslím, že jen v tom dobromyslným kontextu (jasně, že občas ujedu, ale to je ve vzteku a to pak někdy něco tlachne každej). Šťourám proto, že mě to baví… ale i proto, že doufám, že se tomu usměje i porýpnutá strana. A ono většinou jo – pochopí, že to nemyslím zle.
Každopádně to ale pramení hlavně z povahy.
Průšvih je v tom, že na netu se hrozně blbě poznává, jak to člověk myslel, a příjemce to může pochopit nesprávně. Pak si vezmete osobně něco , u čeho se autor usmíval a myslel to spíš kamarádsky…

žolik

Co vede lidi k tomu aby si ryply do druhého,dělaj to ze zašti,dělá jim to dobře,je to forma nemoci,mají potřebu si rypnout,kdyby se to obrátilo proti ním tak to těžko rozchází.

Zdroj: žolík

hanulka11

myslím, že je to osobní nespokojeností, pokud je člověk v pohodě myslím, že by ho takové věci ani nenapadly

arygnoc

to je vrozené.
jako u mne.

a co?

;)

já to mám i v profilu.

(berete to vážně? tak to neberte vážně, to ty rejpaly nejvíc štve)
Doplňuji:
dal bych palečky, nemůžu.

iceT

Já moc ušťáraných lidí neznám,ale ta co ji znám vydá za deset takových jedinců.Nevím jestli si tak léčí nějaký mindrák,nebo to má v povaze,ale pokaždé když si trochu čichne k pití,tak má potřebu řešit malichernosti a nesmysly a samozřejmě rýpat do druhých.Jinak je to skoro hodná baba,která by se rozdala,kdyby na to přišlo,ale nesmí se napít,takže bych řekla,že u někoho může být spouštěcím mechanismem právě ten alkohol.