Avatar uživatele
Curiosity

Co vede některé lidi k tomu rýpat do druhých? JAK VZNIKNE TAKOVÁ RÝPAVOST U JEDINCE? Co myslíte?

Doplňuji:
DĚKUJI! ..vyčerpávající.. jen mě děsí, že je to snad vrozené.. je smutné narodit se jako BLB ☹ …

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? vagra, sabik11, hanulka11, tom004, dědapetr, arygnoc před 4666 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Deli

Rýpe ten, co je nespokojený sám se sebou a se svým životem. Lidé šťastní a sebevědomí to nedělají.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Deter

Takový člověk si pravděpodobně myslí, že všechno zná nejlíp, spoustu toho (podle svého názoru) dokázal a potřebuje svou „nadřazenost“ tímto rýpáním sdělovat druhým. Jenže nechápe, že ne každý by chtěl za každou cenu dosáhnout stejného „úspěchu“, jako on sám.

K „rýpání“ může člověka vést třeba i potřeba druhého změnit, udělat to pro jeho dobro. Ale zase – ne každému to musí vyhovovat, někomu prostě vyhovuje stávající stav a není zvědavý na moudra druhých.

V neposlední řadě může mít „rýpající“ nějaký vlastní problém/mindrák, který zakrývá tím, že upozorňuje na chyby druhých.

Jinak nejsem psycholog, takže toto vše je jen můj osobní neodborný názor :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
panenka

Ti co rýpou do druhých jsou u sebe s něčím nespokojeni a protože to mají ti druzí proto rýpou je to taková malá závist mě osobně se tato povaha hnusí a raději takové lidi přehlížím a nebavím se s nima.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Terryle

On je rozdíl rýpat zle a rýpat přátelsky a jakoby hravě. Já jsem rypák děsnej, ale myslím, že jen v tom dobromyslným kontextu (jasně, že občas ujedu, ale to je ve vzteku a to pak někdy něco tlachne každej). Šťourám proto, že mě to baví… ale i proto, že doufám, že se tomu usměje i porýpnutá strana. A ono většinou jo – pochopí, že to nemyslím zle.
Každopádně to ale pramení hlavně z povahy.
Průšvih je v tom, že na netu se hrozně blbě poznává, jak to člověk myslel, a příjemce to může pochopit nesprávně. Pak si vezmete osobně něco , u čeho se autor usmíval a myslel to spíš kamarádsky…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
žolik

Co vede lidi k tomu aby si ryply do druhého,dělaj to ze zašti,dělá jim to dobře,je to forma nemoci,mají potřebu si rypnout,kdyby se to obrátilo proti ním tak to těžko rozchází.

Zdroj: žolík

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

myslím, že je to osobní nespokojeností, pokud je člověk v pohodě myslím, že by ho takové věci ani nenapadly

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

to je vrozené.
jako u mne.

a co?

;)

já to mám i v profilu.

(berete to vážně? tak to neberte vážně, to ty rejpaly nejvíc štve)
Doplňuji:
dal bych palečky, nemůžu.

Upravil/a: arygnoc

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Já moc ušťáraných lidí neznám,ale ta co ji znám vydá za deset takových jedinců.Nevím jestli si tak léčí nějaký mindrák,nebo to má v povaze,ale pokaždé když si trochu čichne k pití,tak má potřebu řešit malichernosti a nesmysly a samozřejmě rýpat do druhých.Jinak je to skoro hodná baba,která by se rozdala,kdyby na to přišlo,ale nesmí se napít,takže bych řekla,že u někoho může být spouštěcím mechanismem právě ten alkohol.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek