Kelt

Co vám tato ukázka připomíná?

Poslechněte si, prosím, ukázku
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=1fzRZuGEr04
jedná se o skladbu Lord of the Dance, kterou jistě znáte, v provedení skupiny The Dubliners, kterou zde asi mnoho lidí nezná. Ale o to nejde. Poslechněte si hlavně části mezi slokami, kdy se nezpívá a hrají housle. Nepřipadá vám ta část podobná nějaké české melodii? Jaké? Díky.

Odpovědi
anonym

Napiš v jakém čase to myslíš?Lord of the dance znám dobře.
Michael to zná:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=c0Nc7bWmhfA

giluro

To se ptáš, protože sám nevíš, a nebo se ptáš jako že nás zkoušíš? 🙂
Dubliners náhodou znám a miluju už hezkou řádku let, a bez většího přehánění můžu říct, že jejich písničky poslouchám téměř každý den. Nikdy mě ale nenapadlo ty melodie až tolik pitvat a samy o sobě mi zatím nijak povědomé nepřipadaly. Když si pustím Dubliners, slyším prostě Dubliners – jestli je tam nějaká podobnost s jinou skladbou, to moje okouzlené ucho v daný okamžik asi není schopno vnímat. 😉