Zlatý

Co vám říká název "ztracená generace"?

Dne 24. 9. 1896 se narodil americký spisovatel a scenárista, představitel ztracené generace.
Znáte některá jeho díla? Koho do této skupiny řadíme?
Doplňuji:
Někdy bývá k těmto spisovatelům přiřazován i Erich Maria Remarque, německý spisovatel, také účastník 1. sv. války.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ztracená generace – literární pojem, který označuje americké spisovatele, kteří vystřízlivěli z am. snu. Přihlásili se jako dobrovolníci do 1.sv.v. v domnění, že jdou bojovat za svobodu, demokracii, právo. Ale vystřízlivěli a jejich další život po válce byl poznamenán depresí, rozkladem lidských a společenských hodnot. Východisko nacházeli v přírodě. Hrdinové jejich jsou ztraceni, snaží se najít svoje místo.
Mezi představitele patří Ernest Hemingway, William Faulkner, Henry Miller, F.S. Fitzerald, John Steinbeck a další na které si teď hned nevzpomenu.

Doplňuji:
Google mi našel Francise Scotta Fitzeralda. Mám dojem, že se mu říkalo jazzový spisovatel, snad ho nezaměňuji s jiným...Jeho romány měly psychologický podtext. Známá je Něžná je noc a ještě více určitě Velký Gatsby.

Další odpovědi:

Zlatý

Jéjej annas, já už jsem se do ní zařadil a naše mládež mě tam zařadila již dříve.

S takovou nadsázkou,jen malou.Koukněte se zpět a tipněte si,která generace nebyla ztracená.
Jaký fenomén je dominující v lidské historii?
Víc,nebo míň.

Bronzový

ročník, generace která zažila "aktivně" válku?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3354
Zlatý Drap 1786
Zlatý led 1449
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1112
Zlatý marci1 1071
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 796
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.