Avatar uživatele
annas

Co vám říká název „ztracená generace“?

Dne 24. 9. 1896 se narodil americký spisovatel a scenárista, představitel ztracené generace.
Znáte některá jeho díla? Koho do této skupiny řadíme?
Doplňuji:
Někdy bývá k těmto spisovatelům přiřazován i Erich Maria Remarque, německý spisovatel, také účastník 1. sv. války.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? anonym, vagra, 1popelka1, gnr54, aramah, iceT, Drap, anonym před 4955 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
1popelka1

Ztracená generace – literární pojem, který označuje americké spisovatele, kteří vystřízlivěli z am. snu. Přihlásili se jako dobrovolníci do 1.sv.v. v domnění, že jdou bojovat za svobodu, demokracii, právo. Ale vystřízlivěli a jejich další život po válce byl poznamenán depresí, rozkladem lidských a společenských hodnot. Východisko nacházeli v přírodě. Hrdinové jejich jsou ztraceni, snaží se najít svoje místo.
Mezi představitele patří Ernest Hemingway, William Faulkner, Henry Miller, F.S. Fitzerald, John Steinbeck a další na které si teď hned nevzpomenu.

Doplňuji:
Google mi našel Francise Scotta Fitzeralda. Mám dojem, že se mu říkalo jazzový spisovatel, snad ho nezaměňuji s jiným…Jeho romány měly psychologický podtext. Známá je Něžná je noc a ještě více určitě Velký Gatsby.

Upravil/a: 1popelka1

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Jéjej annas, já už jsem se do ní zařadil a naše mládež mě tam zařadila již dříve.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

S takovou nadsázkou,jen malou.Koukněte se zpět a tipněte si,která generace nebyla ztracená.
Jaký fenomén je dominující v lidské historii?
Víc,nebo míň.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nabubindes

ročník, generace která zažila „aktivně“ válku?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek