Avatar uživatele
honza001

Co Vám nejvíce zvýší sebevědomí?

Mě například pochvala od cizích lidí za pomoc, a co Vám?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Andělé, BOY-MAN, marci1, klumprt před 3592 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

To, že něco umím, dokážu, naučím se…
😉
Pochvala už je jen ´třešnička na dortu´…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Mě taky, je to velmi příjemný pocit, …cizích i vlastních. Je mi trapné poslouchat pochvalu za pomoc, kterou by měl, mohl poskytnout každý, jsou to všední věci – pomoc s kočárkem do autobusu, nakoupit sousedovi, když má zlomenou nohu, být se svojí maminkou co nejvíc, protože nechci, aby byla pořád sama.
Sebevědomí se mi zvýší, když třeba vidím to, co jsem sama ušila na jiném člověku, když náš pes vyhraje první cenu, když moje vnučka za celý den nezabrečí… 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Že mě lidé pochválí, že mě mají rádi, že dokáži někomu pomoci radou, že se zase něco nového naučím, ap. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andělé

Pochvaly od lidí jsou příjemné,milé,pov­zbudí,ale sami o sobě sebevědomí nezvýší, jde jen o krátkodobý pocit. Aby bylo sebevědomí skutečné a trvalé, musí vyrůstat zevnitř, ze sebelásky, z uvědomění si své vlastní hodnoty.
Mně pomáhají obyčejné věci,maličkosti jako např.pomáhání druhým,když si např.sednu v parku k jednomu bezdomovci (pán je milý,hodný,o ber­li), vyprávěl mi svůj životní příběh…popovídám si s ním se svým synem,občas mu donesu jídlo,mám ráda když se se mnou zasměje,ten jeho rozradostněný výraz mně hladí duši. Pomoc má pro mě hluboký význam,těší mě,když jsem kdykoliv a komukoliv nápomocna.
Nebo když někteří pomlouvají jiné,ale já se nezapojím,cítím se pak vždy dobře,že zůstávám svá.
Také když objevím další nové a nové životní hodnoty a učím se jich držet. Čím více jich objevím,tím lépe se cítím. :)

Doplňuji:
Asi to bude znít blbě…,ale neustále dostávám nějaké pochvaly,lichotky apod.a tak jsem zase já v sobě řešila,že musím zůstat při zemi,ať nejsem ani za nic na světě pyšná,že přeci nejsem lepší než ty ostatní,že jsme si „před Bohem všichni rovni“.
Takže mě ještě těší,že jsem zůstala a stále zůstávám pevnýma nohama na zemi…:)

Upravil/a: Andělé

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Když se mi podaří v práci splnit náročný úkol, přičemž pochvala nadřízených na sebevědomí nemá vliv. Vždycky mám pocit, že jsem něco pořádného zvládl, získal zkušenosti a příště budu ještě lepší 🙂

Anebo, když doma udělám kus práce, nebo něco vyrobím či postavím (např. regál ve spíži). To pak mám pocit, že nejsem takové dřevo, jak jsem se předtím obával 🙂 Pochvala manželky na sebevědomí kupodivu vliv má 🙂
Doplňuji:
Podumal jsem nad tím a ten rozdíl mezi manželkou a nadřízeným spočívá v tom, že když mě pochválí manželka, znamená to, že jsem jí udělal radost, což beru jako další svůj úspěch.
Zatímco radost nadřízeného je mi vcelku lhostejná. Pokud pustí chlup při rozdílení prémií, tak mě to samozřejmě potěší, ale s mým sebevědomím to nemá co dělat 🙂

Upravil/a: klumprt

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

To, že přežiji další prekérní situaci, den, měsíc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jpau

Když si přečtu diskuzi na novinkách nebo vzhlédnu Farmář hledá ženu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
badisko

Dobre odvedena prace …pohled do zrcadla a Sobotni nekdy Nedelni rana …kdyz se probudim vedle pekne slecny …:D ..to vzdy zabere …:D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tencosepta

Dlouhý a tlustý… párek v rohlíku (bez dvojsmyslů) a když mám u sebe někoho blízkého.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ivzez

Kdyby přede mnou někdo někoho pomlouval,
necítila bych se dobře,
kdybych pomlouvání nezarazila …

před 3591 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

Vždyť jsem ho nezapojením zarazila. Vždy ho tím zarazím.
Mluviti stříbro,mlčeti zlato.:)

před 3589 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek